Z wizytą na niderlandzkich targach kwiatowych

  Za nami pierwsze dwa dni  targów Royal Flora Holland Trade Fair Aalsmeer.

Dziś  czeka  nas  dalszy  ciąg  zwiedzania. Tym razem  to International Floriculture Trade Fair w Vijfhuizen.

To  nasza kolejna  wizyta.  I  znów organizatorzy  zaskakują kreatywnością  i adaptacją  do  zminiajacego  się   rynku. Nic  w tym dziwnego  – Holendrzy  to  kupcy  od  pokoleń, opanowali handel  kwiatami na świecie.

Perfekcyjna organizacja , świetna logistykai otwarcie na nowości widoczne są już od drzwi.

Kwiaty zbierane  na farmach  w Kenii, do  Amsterdamu  docierają  w ciągu dwudziestu godzin. Wciąż  świeże, trafiają bezpośrednio  na aukcje, by kolejnej doby dotrzeć do  kwiaciarni w Polsce.

Produkcja kwiatowa szybko  się  zmienia . Wizyta  na stoisku firmy Decofresh  Roses, na giełdzie w Aalsmeer,   ujawniła, w jakim tempie te zmiany  następują.

Kenia, która  do  tej pory  produkowała róże drobniejsze,  zaczyna  dostarczać  na europejski  rynek piękne, wielkopąkowe  kwiaty,  większe nawet od  róż z Ekwadoru.  Gwarantują wysoką  jakość po wiele niższych cenach.

Wspaniale przygotowane pokazy roślin na targach, wykazują ogromny wysiłek, ale i pasję uczestników. To dziesiątki tysięcy  kwiatów  i  roślin doniczkowych  w oszałamiającej aranżacjach, w których brali udział wybitni  floryści.  Targi  te, skierowane są głównie do hurtowników, którzy dzięki producentom z pewnością  mogą zapewnić  nam,  florystom, zachwycający materiał do prac.

Ale i  my  wiele możemy  zyskać.   Masa pięknych  kwiatów  wiele  odmian  i gatunków  piękne  kwiatowe  dodatki  morze  roślin doniczkowych.   Na   targach   zaprezentowno  wiele nowych  odmian kwiatów.

 

Targi  w Aalsmeer  uległy  znaczącej  zmianie.  Do  tej  pory   wystawiali  się  podczas nich  kupcy  z miejscowej  Gildii  kwiatowej, czyli niderlandzcy  producenci i kupcy.  Teraz  obecni  są również  uczestnicy  z innych  krajów, na przykład z Włoch.

Niech dziś przemówią obrazy. Na opisanie  wrażeń  przyjdzie pora, za chwilę pędzimy  dalej  zwiedzać.

Wiele  stoisk  mnie urzekło, ale prezentacja tego producenta  sadzonek  gerbery, była perfekcyjnie przygotowana. Ekspozycję  zaprojektował i wykonał  bardzo zdolny  florysta.