Jesteśmy praktykami i to właśnie nas zmotywowało do otwarcia nowego portalu. Bo kto jak nie ludzie, których każdego dnia spotkacie na giełdzie w czasie zakupów, szkółkach roślin i znają TEN świat od podszewki. Każde z nas zawodowo nie tylko jest florystą i ogrodnikiem, ale także nauczycielem. Dzielenie się wiedzą mamy więc „we krwi”, stąd łatwo nam się ją przekazuje, a Wy chętnie po nią sięgacie.
Dziękujemy, że dołączyliście do nas i mimo początkowych trudności, pozostaliście, dopingujecie i co najważniejsze, czekacie na nasze kolejne artykuły.
Bądźmy w nieustającym kontakcie.

 

Rafał Kawałko

Redaktor  – Rafał Kawałko

Mistrz Florystyki, właściciel pracowni florystycznej NPK Rafał Kawałko Floral Designer. Od lat nauczyciel praktycznej nauki zawodu Florysta. Egzaminator w zawodzie florysta w Izbie Rzemieślniczej w woj. mazowieckim oraz egzaminator OKE we Wrocławiu. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach prasy branżowej, czynny bywalec imprez florystycznych. Propagator florystyki w Polsce i Europie na licznych wydarzeniach branżowych m.in. Gardenia Special Days w Poznaniu, Fiesta Garden w Opolu, Zieleń to życie w Warszawie, Hurtownia Kwiatów Róża w Kartowicach i Arteflorando we Włoszech. Prace wykonane przez Rafała dwukrotnie zamieszczano w publikacji International Floral Art. w latach 2016-2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

Joanna Lewandowska

Redaktor – Joanna Lewandowska

Założycielka pracowni Kwiatowa Manufaktura, mistrzyni florystyki i dyplomowany ogrodnik z uprawnieniami pedagogicznymi do praktycznej nauki zawodu. Doświadczenie praktyczne poparłam teorią zdobytą na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, SGGW. Członek Royal Horticultural Society. Przewodnicząca komisji egzaminacyjnej w Izbie Rzemieślniczej. Od 2007 roku przygotowuję dekoracje kwiatowe ślubów, bankietów, pokazów mody, współtworzę promocje światowych marek kosmetycznych. Ekspert w eterze RDC, Polskie Radio; na ekranie TVN, TVP, Polsat. Posłuchacie jej w Radiu dla Ciebie na 101 FM w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca o godzinie 13:00. Liczne publikacje na portalach branżowych oraz prasie fachowej.

 

 

 

 

 

 

Michał Bursig

Redaktor – Michał Bursig

Mistrz florysyki- własciciel Kwiaciarni Pod Zegarem w Kielcach i firmy szkolenowej w zakresie florystyki . Egzaminator w zawodzie florysta w Izbie Rzemieślniczej w Wyszkowie. W branży florystycznej od 1990 roku. Absolwent Akademi Rolniczej w Lublinie wydział Rolniczy i Politechniki Świętokrzyskiej Marketing i Zarzadzanie.  Pasjonat przyrody,autor wielu artykułów w mediach branżowych.

Wydawca portalu.