Ślub z frezją

Intrygujący świat, zmysłowa woń frezji i bogactwo florystycznych kreacji oczarowały uczestników pokazu florystyki ślubnej „Daj się uwieść frezji” prowadzonego przez mistrza florystyki Macieja Krzusa i Annę Proboszcz.

Frezja wykorzystana przez Maćka i Anię do aranżacji podczas pokazu miała co najmniej 60 cm długości łodygi oraz duży, ładny kwiat. Ponieważ pogoda dopisała, pierwsze kwiaty frezji bardzo szybko w pełni rozkwitły, co mistrz skrzętnie wykorzystał: pokazał, że nie należy bać się takiej sytuacji, gdyż nawet po oberwaniu pierwszego kwiatka, pozostałe na grzebieniu pąki dalej tworzą duży, piękny kwiatostan.

łodyga frezji prezentowanej podczas pokazu osiąga długość nawet 60cm i ma duży, ładny kwiat.

Wybierając materiał do stworzenia ślubnych aranżacji, warto przyjrzeć się zarówno trwałości jak i wielkości kwiatów, z których będziemy układać bukiet. Tutaj frezja z Fabulous freesia sprawdzi się doskonale: jej długa, silna łodyga, pozwala na tworzenie pięknych i przestrzennych kreacji, a duży kwiat, wypełniający formę kompozycji sprawia, że całą realizację tworzy się przyjemnie i sprawnie. I tu kolejna niespodzianka: trwałość kwiatów Fabulous Freesia utrzymuje się latem ponad 10 dni!

Oczywiście większy kwiat może być droższy, ale przy większej wielkości kwiatu potrzebujemy mniej sztuk do wykonania całego projektu, a dodatkowo będziemy układać je szybciej, co sprawia, że ostatecznie nawet wyższa cena poszczególnych kwiatów przełoży się na niższy całkowity koszt wykonania dekoracji oraz będzie wymagała mniejszego nakładu pracy.

szykownie i elegancko

Perfekcyjny kształt, harmonia i dostojność frezji, pozwala na tworzenie arcydzieł, także w ramach formy bukietu ślubnego. Frezja wspaniale komponuje się w romantycznej scenerii ślubnej, powabnych kwiatowych połączeniach, lekkich aranżacjach. Doskonale prezentuje się ze zwiewnymi dodatkami, które pięknie podkreślają subtelność i piękno natury tego kwiatu. Te czarujące bukiety przygotowanie przez Maćka i Anię najlepiej oddają charakter frezji.

„Świat frezji? to zapachu tęcza, to kolor ciepły, jedwabisty,
akordów bukiet, nut naręcza i spojrzeń miękkich jasne listy.“
Marcin Urban

Jak na mistrza przystało, Maciek stworzył w trakcie pokazu oryginalne bukiety wiązane w ręku. Obydwa bukiety prezentowały ciekawe zastosowanie kwiatów frezji w modnym stylu boho. Przy tych kreacjach Maciek użył delikatnej konstrukcji z drutu i wyjaśnił, że w bukietach o luźniejszej formie, taki mały techniczny trick pozwala na luźne, ale jednocześnie precyzyjne ułożenie kwiatów, czy grzebieni frezji względem siebie.

Podczas pokazu Maciek zwracał uwagę, by mieć świadomość momentu wydawania bukietu pannie młodej. Inaczej, jak przy bukietach okolicznościowych, ten ślubny musi być wydawany w swojej najpiękniejszej fazie rozkwitu, a nie w pąkach. Bukiet ślubny ma zachwycać podczas ceremonii zaślubin, ale jednocześnie nie musi być równie piękny w kolejnych dniach, ponieważ spełnia zupełnie inne zadanie, niż bukiety okolicznościowe do wazonu i dekoracji wnętrz.

z nutą awangardy

Klasyka jest zawsze dobrym pomysłem a styl romantyczny i boho wciąż rozkwita w ślubnych dekoracjach. Jednak Ania i Maciek nie byliby sobą, gdyby nie pokazali nutki florystycznej awangardy. Tak właśnie zaprezentowali frezję, mając w myślach połączenie z klasyczną suknią, czy szykowny damski garnitur ślubny.

Podczs pokazu wiele designerek zwracało uwagę, że ich klientki raczej nie odważyłyby się na tak szalone bukiety, jednak Maciek wyjaśnił, że celem pokazu jest inspiracja, zarówno florystek, które regularnie realizują ślubne zlecenia, ale także samych klientek, gdyż osobie na co dzień nie związanej z florystyką czasem bardzo trudno wyobrazić sobie pewne połączenia kwiatowe i koloroystyczne czy zabawę formą.

Tymczasem z jego doświadczenia wynika, że nawet bardzo ekscentryczna dekoracja uwieczniona na zdjęciach i zaprezentowana klientce, potrafi ją zachwycić do tego stopnia, iż po niewielkich indywidualnych zmianach jest realizowana już komercyjnie.

Inspirująca pasja, kunszt florystyczny Macieja i Ani, urzekająca woń frezji, kalejdoskop barw sprawiły, że uczestnicy tego wyjątkowego pokazu poczuli się w pełni uwiedzeni frezją i wkroczą z nią w tegoroczne lato!

 

 

Pokaz odbył się w ramach kampanii promocyjnej Fabulous freesia w Polsce.
Odkryj świat Fabulous freesia na @fabulousfreesia.