Bracia Bush łowcy storczyków

Bracia Bush po raz pierwszy zaprezentowali   się na targach Royal Flora Holland Trade Fair

Przyciągające wzrok stoisko na targach Royal Flora Holland w Aalsmeer: ​​The Bush Brothers Na stoisku nr. 23.5, handlowcy mogli poznać dwóch braci – nie mniej bliźniaków – którzy szukają niezwykłych storczyków w dżunglach Ameryki Południowej. Dwaj bracia znaleźli już kilkadziesiąt takich storczyków i aby umożliwić jak największej liczbie osób korzystanie z tych wyjątkowych gatunków, bracia sami uprawiają storczyki w swojej siedzibie w De Lier w Westland (między Rotterdamem a Hagą).

Bracia Bush to Patrick i Marco, dwaj doświadczeni botanicy, którzy od wielu lat przemierzają dżunglę i dokonują wielu ważnych odkryć, w tym Oncidium, Zygopetalum i Brassia. Jakiś czas temu bracia bliźniacy założyli własną firmę, dysponującą 4,4 ha szklarni. Jest nowocześnie zaprojektowany i ma wiele sekcji, które pozwalają każdemu gatunkowi dojrzewać w naturalnych warunkach.

 

Ich odkrycia przyniosły już braciom Bush duże uznanie wśród innych botaników na całym świecie. Nie bez powodu kilkakrotnie otrzymali prestiżową nagrodę Botanical Discovery Award od Międzynarodowego Stowarzyszenia Botanicznego. Ich odkrycia znalazły się również na okładkach kilkudziesięciu popularnych czasopism. Dlatego obaj bracia uważają, że nadszedł czas, aby ludzie z tego zawodu wiedzieli, kto stoi za tymi często spektakularnymi odkryciami. To odsłonięcie jest zarezerwowane dla targów Royal Flora Holland w Aalsmeer, które odbyło się w dniach 9-11 listopada 2022 r.

Zdjięcia

Katarzyna  Czech

Małgorzata  Mastyna  Bursig

Michał  Bursig