Zbliża sie 40 Jubuleuszowa edycja targów IPM w Essen

Targi Essen świętują: 40. edycja IPM ESSEN

Odwiedzający targi przedstawiciele branży mogą spodziewać się licznych atrakcji

W dniach 23-26 stycznia 2024 r. Targi Essen po raz 40. będą gospodarzem wiodących na świecie targów ogrodniczych. Ponad 1400 wystawców z około 50 krajów zaprezentuje na IPM ESSEN swoje innowacje w takich obszarach jak: rośliny, technologia, florystyka i sprzęt. Specjalna jubileuszowa edycja pod hasłem „Nasze serce bije na zielono” oznacza wiele atrakcji dla reprezentujących branżę ogrodniczą odwiedzających z całego świata. Fora, kongresy, konkursy, zwiedzanie, pokazy na żywo, pokazy specjalne i inne wydarzenia towarzyszące skupią się na aktualnych tematach w branży ogrodniczej, dostarczą nowych inspiracji na nadchodzący rok i zaoferują liczne możliwości nawiązywania kontaktów.

„Zielona branża już od dziesięcioleci czuje się na Targach Essen jak w domu. Nasi goście mogą tu z bliska zapoznać się z trendami, nowościami i rozwiązaniami produktowymi, a także podczas osobistych dyskusji z ekspertami poruszyć aktualne tematy, które dotyczą funkcjonowania branży w przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenie” – mówi Oliver P. Kuhrt, prezes Targów Essen, wyjaśniając, w czym tkwi sukces tej wyznaczającej trendy imprezy.

W 2024 roku IPM ESSEN ponownie zajmie wszystkie powierzchnie wystawiennicze w halach 1, 1A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 i na galerii. Poszczególne kraje Belgia, Chiny, Kostryka, Dania, Francja, Indie, IzraelJaponia, KoreaPołudniowa, Niederlandy, Polska, Portugalia, Hiszpania, Turcja, Wielka  Brytania i USA będą reprezentowane przynajmniej na wspólnym stoisku. Centralnym punktem międzynarodowego handlu hurtowego roślinami z 31 wystawcami będzie ponownie BGI Trade Centre w hali 1. Dotowane przez Federalne Ministerstwo Gospodarki wspólne stoisko „Young Innovators” w hali 5 skieruje uwagę odwiedzających na niemieckie start-upy.

Specjalne pokazy i obszary tematyczne

Liczne pokazy specjalne będą stanowić dla odwiedzających targi okazję do zapoznania się z aktualnymi tematami branżowymi. W Green City w Halle 1A w ramach Infocenter Gartenbau [Centrum Informacyjnego dla Budowniczych Ogrodów] zaprezentują się zrzeszenia przedstawicieli branży i będą m.in. odpowiadać na pytania swoich członków. Znajdująca się po sąsiedzku wystawa edukacyjna „Ogrodnicy to potrafią!“ w 2024 r. będzie się skupiać na ważnym i kontrowersyjnym temacie ochrony roślin.

Inspiracji do kreatywnego projektowania bukietów i dekoracji kwiatowych dostarczy stoisko Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Florystów zlokalizowane w FDF World. Oprócz licznych pokazów na żywo międzynarodowych gwiazd sceny florystycznej główną atrakcją na wyjątkowej scenie obrotowej w pierwszym dniu targów będzie wizyta mistrza świata florystów Nicolausa Petersa. W showroomach będzie można się zainspirować nowymi pomysłami dla własnego biznesu. Stoisko bloom’s to z kolei kopalnia pomysłów i bogaty program warsztatów dla detalistów florystycznych.

W hali 1A zostanie po raz pierwszy ulokowane zaprojektowane przez Romeo Sommersa we współpracy z De Haan Group IPM Discovery Centre. Wycieczki z przewodnikiem w najnowszych trendach zapewnią wyspecjalizowanym sprzedawcom detalicznym praktyczne wskazówki dotyczące udanych koncepcji punktów sprzedaży. W IPM Discovery Centre swoją premierę będzie miał podcast IPM „From the Greenhouse”. Szklane studio o wyglądzie szklarni będzie miejscem nagrywania wywiadów przez cały czas trwania targów. Oprócz podcastu IPM zostaną tu wyprodukowane również odcinki innych podcastów branżowych. Odwiedzający będą mieli możliwość słuchania wywiadów przez słuchawki.

Po raz drugi z rzędu w hali 5 funkcjonować będzie IPM Concept Store. Szczególną uwagę poświęcono tu gamom produktów zwiększających sprzedaż, takich jak upominki, świece, kosmetyki, alkohole i smakołyki z ogrodu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie budowa ogrodów, zwłaszcza w kontekście nadchodzących celów klimatycznych. Drzewa klimatyczne i przyjazne owadom byliny będą przedmiotem zainteresowania wycieczek z przewodnikiem, których oferta zostanie rozszerzona w 2024 r. ze względu na wysokie zainteresowanie podczas ostatnich targów IPM ESSEN. Będą one ruszać z punktu spotkań w hali 6.

Tematem targów IPM ESSEN po raz pierwszy będą pojazdy użytkowe dla ogrodnictwa. Ich producenci zaprezentują swoją ofertę w hali 7. Technicznie będzie także w hali 4, gdzie Centrum Innowacji w Budownictwie Ogrodów podczas krótkich prezentacji dostarczy informacji o aktualnych rozwiązaniach. Wspólnie zaprezentują się tam młode start-upy, firmy i projekty badawczo-naukowe.

W Congress Center

Sporo będzie się też działo w sąsiednim Congress Center Essen. „Dzień edukacyjny”, który zaplanowano na środę, 24 stycznia, będzie poświęcony młodym talentom i rekrutacji wykwalifikowanych pracowników. Tego samego dnia Stowarzyszenie Niemieckich Szkółek Drzew zaprasza na poświęcone przyszłości zieleni miejskiej i jej realizacji seminarium „Zielone miasto”. 25 stycznia rozpocznie się Kongres o przyszłości Galabau Ausblicke [Perspektywy branży budowy ogrodów i kształtowania krajobrazu] organizowany przez Stowarzyszenie Budowniczych Ogrodów i Boisk w Nadrenii Północnej-Westfalii. Tematem dyskusji organizowanego przez wydawnictwo Eugen Ulmer Verlag Forum „Zawód + przyszłość” będą też perspektywy dla młodych menedżerów.

Ceremonie wręczenia nagród

Pierwsze nagrody zostaną wręczone już w pierwszym dniu targów, tj. 23 stycznia, w ramach Wystawy nowości IPM. Od 2008 roku na targach IPM ESSEN wyróżniani są debiutanci roku – od roślin rabatowych i balkonowych, kwiatów ciętych i roślin domowych po rośliny drzewiaste i byliny. Wszystkie wręczenia nagród będzie można zobaczyć w hali 1A.

Nowością na IPM ESSEN jest Best Practice Award w obszarze florystyki i wyposażenia. Odwiedzający targi we wtorek dowiedzą się, kto został zwycięzcą w tej kategorii. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w hali 5, gdzie zostaną zaprezentowane wszystkie zgłoszone produkty.

Wieczorem podczas uroczystej ceremonii organizacja AIPH – Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych – wręczy popularne nagrody „International Grower of the Year Awards” (bilety: https://aiph.org/event/igoty-2024/)

Zwycięzcy konkursu Show Your Colours Awards (hala 8, BIZZ Holland) zostaną ogłoszeni w targowy czwartek. Z kolei w ostatnim dniu targów za najlepsze dzieła florystyczne zostanie wręczony puchar IPM Messecup (scena obrotowa FDF, hala 1A).

#congratsipmessen

Z okazji 40. jubileuszowej edycji IPM ESSEN Targi Essen na stronie internetowej www.ipm-essen.de przygotowały social wall. Każdy, kto opublikuje na Instagramie lub Facebooku post z hashtagiem #congratsipmessen i pogratuluje targom, pojawi się na kolorowym jubileuszowym kolażu. Motyw kampanii rocznicowej, serce porośnięte roślinami, jest dostępny do pobrania w formie cyfrowej na stronie internetowej i może być wykorzystany w postach gratulacyjnych.

Szczegóły dotyczące programu i bilety dostępne pod adresem: www.ipm-essen.de.