Branża florystyczna grała dla WOŚP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grał 30 stycznia 2022 r., dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Temat przewodni zbiórki pieniędzy na okulistykę dziecięcą został ogłoszony na początku października wraz z uzasadnieniem, które zapowiedział Jurek Owsiak– „A więc dzieci i wzrok, dlatego mówimy, przejrzyj na oczy, zobacz świat kolorowy, niech ten świat do Ciebie wróci w takich kolorach, jakie będą najpiękniejsze„. W roku 2022, jak i od wielu lat floryści oraz cała branża florystyczna wspiera WOŚP, wykonując bukiety w najpiękniejszych kolorach świata, które przeznaczają na licytacje, dokładając „florystyczną cegiełkę” do całokształtu sukcesu akcji charytatywnej WOŚP.

Również portal florystyczny http://Floraplus.pl  wraz z SIGMA International (Poland) oraz Avalanche+ Roses i Pina Colada Chrysanthemum  i oczywiście wspaniali Floryści z całej Polski, zaplanowali szereg działań wspierających.  Prezentację działań zaczniemy od pokazu „Kwiaty Cieszą Oczy” –  w wykonaniu Izy Nobis, Katarzyny Pierzak oraz Mirosława Drohomireckiego, który odbył się podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). Pokaz składał się z dwóch półgodzinnych prezentacji. Podczas tego wydarzenia Floryści wykonali 16  kompozycji kwiatowych. Jak mówią autorzy prac „Największą radość sprawiło nam to, że pokaz oraz bukiety bardzo się podobały,  co bezsprzecznie potwierdziła publiczność, która zaczęła licytować  bukiety w czasie kiedy były one jeszcze w trakcie tworzenia”. Nie da się ukryć, że do tak fajnej reakcji publiczności przyczynił się prowadzący licytację dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury – Zdzisław Garnczarek oraz fakt, że to pierwsza tego typu atrakcja Kostrzyńskiego WOŚP.

 

Kostrzynianie z niemałym zainteresowaniem obserwowali sceniczne zmagania Florystów  oraz, co sprawia największą radość, po raz kolejny pokazali swoje ogromne serca i wsparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wykonania bukietów użyto pięknych kwiatów przekazanych przez: SIGMA International (Poland)oraz  Heemskerk Flowers. W przygotowaniach do pokazu pomagała florystka z Kostrzyna nad Odrą – Renata Kramarczyk oraz asystent Maciej Nowacki. A wyjątkowe momenty w kadrach uwiecznił Paweł Duma.

W miejscowości Kup (woj. opolskie), ze względu na warunki epidemiologiczne oraz pogodowe, większość imprez zbiorowych została ze względów bezpieczeństwa odwołanych, jednakże licytacja internetowa, która w długiej historii organizowania finału WOŚP w tej miejscowości była organizowana po raz pierwszy, odniosła wielki sukces. Bukiety wykonane przez Rafała Kawałko, podczas zaciętej licytacji trafiły do osób, które hojne wsparły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a wieczorem w sztabie odebrały wylicytowane bukiety. Do wykonania bukietów użyto pięknych kwiatów przekazanych przez: SIGMA International (Poland) oraz Avalanche+ Roses

 

W tym samym czasie w Zamościu,  na 30. Finał  WOŚP zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury  MDK w Zamościu  trafiły na licytacje bukiety wykonane przez Piotra Marca przy pomocy uczniów Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Lublinie   a także Avalanche+ Roses Pina Colada Chrysanthemum  i SIGMA International (Poland) 

                                                                                                                                                     W imieniu organizatorów:

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!
Zagraliście wspaniałe mimo ciężkich warunków pogodowych, mimo trwającej pandemii.
Okazaliście wielkie serce, jesteście wspaniali!!!