Egzaminy florystyczne w szkole Małgorzaty Niskiej

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, wrzesień obfituje w ciekawe florystyczne wydarzenia. Tym razem przekazujemy wrażenia z egzaminów na Mistrza Florystyki oraz Florystę- Czeladnika, które odbyły się w Oranżerii w przepięknych ogrodach Pałacu w Wilanowie.

Szkoła znana jest z wielkiej kreatywności i niebanalnych pomysłów. Tegoroczna edycja również nie rozczarowała: motywem przewodnim było przeciwdziałanie zmianom klimatu widziane od strony trendu ‘zero waste’. Dla florystów wyzwaniem było stworzenie kompozycji, które odzwierciedlałyby ten trend. Inną możliwością było zawarcie elementów konstrukcyjnych, którym florysta nadałby drugie życie, tym samym chroniąc je przed wyrzuceniem na wysypisko.

 

W tym roku do egzaminów podeszli kandydaci na Mistrza Florystyki:

  • Ewelina Adamek
  • Ewa Gajda
  • Edyta Kalinowska
  • Sebastian Gutkowski
  • Paula Kunikowska
  • Eugenia Lichacz
  • Alicja Malinowska
  • Dominika Szczepańska

Każdy z kandydatów na mistrzów miał do wykonania 4 prace.

W kategorii BUKIET:

  1. miejsce Sebastian Gutkowski
  2. miejsce Ewa Gajda
  3. miejsce Eugenia Lichacz
  4. miejsce Paula Kunikowska

W kategorii OZDOBA FLORALNA:

  1. miejsce Sebastian Gutkowski
  2. miejsce Eugenia Lichacz
  3. miejsce Edyta Kalinowska
  4. miejsce Ewelina Adamek

W kategorii WIENIEC:

  1. miejsce Sebastian Gutkowski
  2. miejsce Eugenia Lichacz
  3. miejsce Ewa Gajda
  4. miejsce Alicja Malinowska

W kategorii PRACA TEMATYCZNA:

  1. miejsce Eugenia Lichacz
  2. miejsce Alicja Malinowska
  3. miejsce Paula Kunikowska
  4. miejsce Ewa Gajda

Podczas tych egzaminów nalepsze wyniki ogółem osiągneli:

  1. miejsce Sebastian Gutkowski
  2. miejsce Eugenia Lichacz
  3. miejsce Ewa Gajda
  4. miejsce Paula Kunikowska

Wszystkim świeżo upeczonym Mistrzom serdecznie gratulujemy!

A oto niektóre prace zaliczeniowe przyszłych Mistrzów:

W tym samym czasie do egzaminu na czeladnika przystąpiło aż 24 kandydatów na florystów:

  • Emilia Mikulewicz
  • Emilia Gryz
  • Małgorzata Mól
  • Grażyna Marciniak
  • Iwona Sawicka
  • Ewelina Chrapa
  • Krystyna Kowalczyk
  • Iwona Kośko
  • Agata Bezat
  • Katarzyna Rytka
  • Renata Mikołajczyk
  • Aneta Tomasiewicz
  • Marta Kusek
  • Honorata Braun
  • Martyna Kowalczyk
  • Katarzyna Celejewska-Mrozek
  • Julia Leguła
  • Iwona Łada
  • Julia Sobania
  • Nikola Wysoki
  • Marcelina Sitek
  • Monika Chrabąszcz
  • Angelika Maciejewska
  • Ewelina Kozak

Do wykonania mieli po 3 prace.

W kategorii BUKIET, najlepsze prace wykonali:

  1. miejsce Julia Sobania
  2. miejsce Martyna Kowalczyk
  3. miejsce Emilia Mikulewicz
  4. miejsce Nikola Wyskoki

Najlepsze OZDOBY ŚLUBNE wykonali:

  1. miejsce Iwona Sawicka
  2. miejsce Agata Bezat
  3. miejsce Katarzyna Rytka
  4. miejsce Emilia Gryz

Najlepsze WIEŃCE wykonali:

  1. miejsce Julia Sobania
  2. miejsce Katarzyna Rytka oraz Renata Mikołajczyk
  3. miejsce Iwona Sawicka
  4. miejsce Emilia Gryz

Ogólnie podczas tego egzaminu najlepsze lokaty zajeli:

  1. miejsce –Katarzyna Rytka
  2. miejsce- Martyna Kowalczyk
  3. miejsce- Emilia Gryz
  4. miejsce- Nikola Wysoki

Wszystkim nowym Florystom Czeladnikom serdecznie gratulujemy!

Nie jesteśmy w stanie zamieścić wszystkich prac pokazanych na wystawie, dlatego jedynie niektóre ich prace można podziwiać w poniższej galerii:

Zdjęcia: Agnieszka Murawska