EUROFLEURS 2023

EUROFLEURS 2023 – Mistrzostwa Europy Młodych Florystów – odbędą się w historycznym ogrodzie botanicznym Arboretum Volčji Potok w Słowenii, w dniach 23-27 sierpnia 2023 roku!

EUROFLEURS 2023 jest organizowany przez Stowarzyszenie Kwiaciarni i Ogrodników Słowenii i Arboretum Volčji Potok, pod nadzorem Florint, Międzynarodowej Organizacji Florystycznej. Równolegle z konkursem florystycznym EUROFLEURS 2023 24 sierpnia odbędzie się coroczne Walne Zgromadzenie FLORINT.

Uczestnicy EUROFLEURS 2023

[AKTUALIZACJA w połowie lipca] Jedenaście wyjątkowo utalentowanych młodych florystów z powodzeniem zapisało się do wersji EUROFLEURS 2023. Są to:

 1. Catherine Burn – Wielka Brytania
 2. Filip Hrouda – Czechy
 3. Karoline Pedersen z Danii
 4. Benoit Barbin – Francja
 5. Anian Friedrich – Niemcy
 6. Esther Weijenberg z Holandii
 7. Justine Givron – Belgia
 8. Massimo Bundi – Szwajcaria
 9. Weronika Kwiatek-Binda z Polski
 10. Maša Troha – Słowenia
 11. Henrietta Sutus – Węgry

Wreszcie, Estonia jest również w trakcie rekrutacji kandydata. Nastąpiło opóźnienie w ich wytypowaniu z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Życzymy wszystkim zawodnikom ogromnych sukcesów i doświadczeń życiowych w Słowenii!

Arboretum Volčji Potok

Historyczny Park Volčji Potok rozciąga się na ponad 85 hektarach i jest najczęściej odwiedzanym ogrodem botanicznym w całej Słowenii. Przyciąga również znaczną liczbę turystów z wielu sąsiednich krajów, dzięki sezonowym pokazom ogrodów. Będzie to wspaniałe otoczenie, w którym będzie można cieszyć się Mistrzostwami EUROFLEURS.

Ta wspaniała oprawa wydarzenia na EUROFLEURS 2023 jest łatwo dostępna również dla międzynarodowych gości, ponieważ znajduje się bardzo blisko stolicy Słowenii, Lublany.

Dowiedz się więcej o historycznym parku w https://www.arboretum.si/en/

EUROFLEURS 2023 Program

Odwiedzającym EUROFLEURS 2023 zaleca się przyjazd 23 sierpnia i wyjazd 27 sierpnia. Walne Zgromadzenie Florinta odbędzie się 24 sierpnia. Plenerowe mistrzostwa florystyczne odbędą się 24, 25 i 26 sierpnia, a zakończą się spektakularną galą wręczenia nagród 26 sierpnia. Wszystkie kwiatowe dekoracje można nadal oglądać w Arboretum 27 i później.

Zrównoważony rozwój i podejście „powrotu do podstaw” do florystyki będą głównymi tematami Mistrzostw Europy dla Młodych Florystów. Zawodnicy zostaną poproszeni o wykonanie 5 zadań florystycznych:

 • #1 – „Drzewa są moimi przyjacółmi” –  aranżacja
 • #2 – „Letmie sny” – ręcznie wiązany bukiet
 • #3 – „Romantyczny piknik na kwitnącej łące” – dekoracja piknikowa
 • #4 – „Legenda czerwonych i białych róż” – bukiet ślubny
 • #5 – „Dusze kochanków unoszą się jak lilie wodne na jeziorze” – niespodzianka

Oprócz wspaniałych letnich ogrodów Arboretum, pobliska stolica Lublana oferuje mnóstwo zakwaterowania i możliwości rekreacji dla turystów!

Polecamy stronę internetową, www.visitljubljana.com aby rozpocząć planowanie wizyty w regionie. Dodatkowe wskazówki dotyczące podróży można również znaleźć na stronie Arboretum!

Regulamin Mistrzostw EUROFLEURS

Dostępne są wszystkie oficjalne dokumenty dotyczące mistrzostw EUROFLEURS 2023. Oficjalny regulamin mistrzostw, opisy zadań, formularze zgłoszeniowe i inne istotne dokumenty dotyczące mistrzostw można znaleźć w następującym folderze online. Gorąco polecamy dodanie tego folderu do zakładek, jeśli bierzesz udział w konkursie: https://1drv.ms/f/s!AvgQEFL10wL_hIF7WKLgW7ddvRpHMg?e=mJng1U

Materiał dzięki uprzejmości Florint.org