Florystyczna podróż do Bukaresztu

Dziś  przybliżamy prace rumuńskiego florysty Mariana Dogaru z Bukaresztu. Marian na co dzień  pracuje w Kwiaciarni Iris w Bukareszcie. Już od jakiegoś czasu przyglądam się jego pracom i jestem nimi oczarowany.

Widać  olbrzymią  kreatywność, znajomość zasad florystyki, ale najbardziej zafascynował mnie dobór roślinności kolorów i faktur. Stosowanie łagodnych kontrastów koloru i form.

Dzięki  mediom  społecznościowym możemy podziwiać prace florystów z całego świata, jednak ilość  codziennie  publikowanych  postów często powoduje, że właśnie takie perełki nam uciekają.

Dlatego warto polubić nasz profil na fb (florpaplus.pl) staramy  się tam prezentować sylwetki i prace wielu ciekawych florystów.

Ja  osobiście w swojej  codziennej  pracy  florysty  czerpię wielką  inspirację ,oczywiście  przekształcam   to  w  swój  własny  styl,  ale wiele razy zaskakują mnie ciekawe zestawienia roślin czy sposób wykorzystania materiału roślinnego.

Marian tworzy wręcz genialne kompzycje pogrzebowe w kształtkach, co wbrew pozorą nie jest takie proste a efekty możecie  ocenić sami w zamieszcoznych ponizej zdjeciach.

W  wypadku florystyki czasami wystarczy obraz, zapraszam do obejrzenia prac naszego bohatera. Mariana Dogaru