KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW pod hasłem ,,Muzeum w zgodzie z naturą” 10-13.06.2021

Portal Floraplus.pl ma wyjątkową przyjemność być patronem Medialnym niesamowitego wydarzenia

KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW pod hasłem ,,Muzeum w zgodzie z naturą” odbędzie się  w przestrzeni Arkad Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie

w dniach  10 – 13 CZERWCA 2021

Dla uczczenia Jubileuszu 50-lecia odbudowy, Zamek Królewski w Warszawie i jego Ogrody zyskują nową królową w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie

Jej Wysokość ‘Królowa Warszawy’ to polska odmiana róży, która zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas KRÓLEWSKIEJ WYSTAWIE KWIATÓWzaplanowanej w dniach 10-13 czerwca. Oficjalne nadanie imienia nowej odmianie odbędzie się w sobotę 12 czerwca w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie o godz.12:00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Małgorzata Walewska.

 

 

Warszawa,. Piknik – Nowe Ogrody Zamku

 

Informacje:

Termin i miejsce: 10-13 czerwca 2021 r. Arkady Kubickiego, Ogrody Zamku Królewskiego
w Warszawie

Organizator: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

Wstęp na Wystawę:  w godzinach 10.00 – 20.00, płatny 10,00 zł, ulgowy 5,00 zł

Wstęp do Ogrodów: w godzinach 10.00 – 21.00, bezpłatny

 

„Królowa Warszawy” – róża Zamku Królewskiego w Warszawie to niezawodna róża rabatowa o eleganckich, dużych kwiatach (średnica 12 cm) o barwie perłowego, bardzo delikatnego różu.
W pełnym rozkwicie ukazuje złociste centrum pręcików, otoczone koroną pofalowanych płatków. Kwiaty ułożone w wiechy stopniowo się otwierają zapewniając długi okres dekoracyjności. Pachną korzennie i są odporne na uszkodzenia deszczem. Przycięte powtarzają pięknie kwitnienie. Krzewy są zgrabne, zwarte o wysokości 80-110 cm i szerokości 60-70 cm. Odmiana jest wysoce odporna
na choroby grzybowe i w pełni mrozoodporna. Polecana zarówno do ogrodów jak i rabat parkowych. Autorem nowej odmiany jest Łukasz Rojewski – polski hodowca, pasjonat róż, założyciel i członek władz Polskiego Towarzystwa Różanego.
Rodzice nowej odmiany to: [ (Morgengruss x Constance Spry) x (Morgengruss x Comte de Chambord) ].

KRÓLEWSKA WYSTAWA KWIATÓW pod hasłem ,,Muzeum w zgodzie z naturą” odbędzie
się  w przestrzeni Arkad Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Wiodące tematy – RóżaBioróżnorodność będą pretekstem do stworzenia aranżacji i opowieści, które wprowadzą odwiedzających w pełne piękna i inspiracji światy: łąki, ziół, róż i ogrodowych inscenizacji oraz florystycznych dzieł w wykonaniu mistrzów sztuki układania kwiatów.

Wystawa pozwoli  zwiedzającym doświadczyć piękna, radości, pozytywnych emocji. Stanie się także odpowiedzią na potrzebę odreagowania stresu, interakcji i realnego doświadczenia spotkań po miesiącach ograniczeń i izolacji. Bogactwo barw, form, zapachów, nie tylko pobudzi zmysły i wyobraźnię, ale też podkreśli znaczenie bioróżnorodności, szacunku do natury i jej korzystny wpływ na nasze zdrowie i styl życia.

 

Wystawa łączy inspiracje przyrodą, historią sztuki, botaniczne fascynacje i odkrycia ogrodnicze. Jednocześnie nie pomija aktualnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu, koniecznością dbania o naturę i jakość życia mieszkańców miast. To wszystko stanie się kanwą dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów, którzy łączą siły i talenty by w przestrzeni Arkad Kubickiego i Ogrodów zaaranżować wyjątkowe sceny, instalacje i kompozycje.

 

Arkady podzielone zostały na strefy tematyczne. Każda z nich kryje inne przesłanie, prezentuje różne spojrzenie na ogród, kwiaty i sztukę. Ogrody z okazji Wystawy zyskają również nową odsłonę – zaprezentowane zostaną rzeźby, dekoracje różane i formy florystyczne W ich zakamarkach będzie można odkryć piękno form i niezwykłe niespodzianki, a także  odpocząć w zielonej przestrzeni.

 

 

dav

 

Strefy Wystawy:

 

 • MOC BIORÓŻNORODNOŚCI – naturalistyczna aranżacja pokazująca  piękno i wartości łąk
  i    dzikich zbiorowisk
 • SIŁA ZIÓŁ – inspirowana klasztornym wirydarzem i zdobywaną od wieków wiedzą we współczesnym wymiarze
 • RÓŻ-NORODNOŚĆ – bogaty i różnorodny świat róż – od krzewów rabatowych, angielskich
  i miejskich po zachwycające kompozycje mistrzyni florystyki Małgorzaty Szwagiel
 • CZTERY PORY ROKU W OGRODACH – rzeźbiarska i florystyczna symbolika pór roku zatopiona w bujnej ogrodowej scenografii
 • KRÓLOWA WARSZAWY – premierowa prezentacja nowej odmiany róży Zamku Królewskiego
  w Warszawie
 • FLORYSTYCZNE ARCYDZIEŁA – piękno i wyjątkowość kwiatów w interpretacji florystów pod kierunkiem mistrza florystyki Macieja Krzusa
 • MUZEUM NATURY – żywe obrazy kwiatowe inspirowane malarstwem w realizacji zespołu florystów pod wodzą mistrzyni florystyki Marioli Miklaszewskiej
 • ZIELONA STRONA MIASTA – miasto pełne zieleni, która jest integralnym i niezbędnym składnikiem tkanki miasta tworzącym jakościową przestrzeń życia jego mieszkańców
 • OGRODY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – nowe aranżacje, rzeźby
  i niespodzianki oraz instalacje florystyczne „Żywioły Natury” wykonane przez mistrzynie  florystyki Annę Kurnik, Izę Nobis oraz Magdalenę Kabała-Pachuc.

 

 

 

W programie imprezy:

 

12 CZERWCA GODZ. 11.15

 

 • UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA NOWEJ ODMIANIE RÓŻY ‘KRÓLOWA WARSZAWY’
  Z UDZIAŁEM MAŁGORZATY WALEWSKIEJ
 • OTWARCIE KRÓLEWSKIEJ TRASY OGRODOWEJ
 • WRĘCZENIE NAGRÓD POLSKIEGO TOWARZYSTWA RÓŻANEGO
  “Królewski Ogród Doskonałości”
 • KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ

 

10-13 CZERWCA

 

 • MOC BIORÓŻNORODNOŚCI – KWIATOWA ŁĄKA
 • SIŁA ZIÓŁ – ROŚLIN LECZNICZYCH
 • RÓŻ – NORODNOŚĆ – KOMPOZYCJE Z RÓŻ I ROŚLIN PACHNĄCYCH
 • CZTERY PORY ROKU W OGRODACH – SYMBOLIKS RZEŹB W OGRODOWEJ SCENERII
 • KRÓLOWA WARSZAWY – PREZENTACJA RÓŻY ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE
 • FLORYSTYCZNE ARCYDZIEŁA – POKAZY I KOMPOZYCJE MISTRZÓW FLORYSTYKI
 • MUZEUM NATURY – KOMPOZYCJE Z KWIATÓW NAWIĄZUJĄCE DO WIELKICH DZIEŁ MALARSTWA
 • ZIELONA STRONA MIASTA – PRZESTRZEŃ W ZGODZIE Z IDEĄ ZRÓWNOWAZONEGO ROZWOJU
 • OKOLICZNOŚCIOWA ARANŻACJA OGRODÓW

 

12 CZERWCA GODZ. 10:00 – 18:00

13 CZERWCA GODZ. 10:00 – 16:00

 

 • SPRZEDAŻ ROŚLIN W KRÓLEWSKICH OGRODACH
 • KONFERENCJA “W ZGODZIE Z NATURĄ” – POKAZY FLORYSTYCZNE MISTRZÓW FLORYSTYKI
  I WYKŁADY O TEMATYCE OGRODOWEJ

W sobotę i niedzielę 12-13 czerwca w ramach bogatego programu wydarzeń odbędą się pokazy, prezentacje, plenerowe zabawy.

 

Zapraszamy w imieniu organizatorów również do STREFY SPRZEDAŻY ulokowanej w północnej części Ogrodów, z możliwością zakupu krzewów, róż, bylin, ziół, kwiatów, bukietów i ogrodowych akcesoriów.


Zachęcamy do odwiedzenia wystawy  i śledzenia informacji o niej na naszym portalu i profilu na FB.

Na bieżąco będziemy zdawać relacje z tego wyjątkowego wydarzenia, prezentować sylwetki florystów, wystawców i partnerów.

 

Oczekujcie naszych ciekawych fotorelacji,  ale przede  wszystkim zapraszamy do Warszawy , będzie to niezwykła okazja do osobistego spotkania. Na miejscu spotkacie całą ekipę naszego portalu.

 

Michał Bursig

dav