Kwiaciarnie i partnerstwa społeczne

Znalezienie partnerstw, które działają dla Twojej firmy w przyciąganiu klientów i zwiększaniu widoczności w społeczności, może wydawać się trudnym zadaniem. Ale są pewne czynniki, które możesz zbadać, aby ustalić, czy partnerstwo będzie dla Ciebie działać. Zagłębiamy się w te wskazówki i kilka różnych firm, z które możesz rozważyć współpracę poniżej, pomagając Ci rozwinąć firmę i stać się bardziej zakorzenionym w swojej społeczności!

Czym jest partnerstwo społeczne dla kwiaciarni?

Zacznijmy od podstaw! Co to jest partnerstwo społeczne dla kwiaciarni? Dzieje się tak, gdy współpracujesz z inną lokalną firmą w swojej społeczności w pewnym charakterze. To partnerstwo będzie korzystne dla obu stron zarówno dla Ciebie, jak i dla innej firmy.

Istnieje wiele różnych sposobów istnienia tego partnerstwa. Niektóre z nich obejmują:

 • sprzedaż produktów innej firmy w Twoim sklepie
 • wspólne organizowanie osobistego wydarzenia
 • współpraca przy kampanii w mediach społecznościowych
 • współpraca nad produktem lub usługą

Dlaczego kwiaciarnia powinna współpracować z innymi firmami?

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś poświęcić czas i energię na współpracę z inną firmą. Jest tak wiele powodów, aby to zrobić, które mogą przynieść korzyści Twojej kwiaciarni.

 1. Zapewni to szerszą rozpoznawalność  Twojej firmy w społeczności. Dzieje się tak dlatego, że druga firma będzie promować twoją, tak jak ty zrobisz to dla ich. Gdy tak się stanie, zyskasz więcej klientów, a następnie dokonasz większej sprzedaży!
 2. Relacje są warte zachodu, ponieważ są dla Ciebie bezpłatne! Chociaż partnerstwo jest zobowiązaniem czasowym, nie musi kosztować ani grosza. Ponadto współpraca z innymi właścicielami małych firm to świetny sposób na nawiązanie kontaktów, znalezienie kogoś, od kogo można odbić pomysły i nauczyć się od nich najlepszych praktyk.
 3. Te relacje mogą pomóc Ci lepiej zakorzenić się w swojej społeczności. Klienci uwielbiają wspierać małe firmy, ponieważ badania wykazały, że za każdej złotówki  wydanego w małej firmie 67 groszy wraca do lokalnej społeczności. Pokazanie swoim klientom i odbiorcom, że nie tylko jesteś małą firmą, ale że wspierasz inne firmy w społeczności, lepiej zyska wiarygodność wśród odbiorców.

Co sprawia, że jesteś dobrym partnerem dla kwiaciarni?

Przejdźmy teraz do tego, co stanowi o dobrym partnerstwie dla kwiaciarni. Poniżej znajduje się kilka czynników, które będziesz chciał zobaczyć w ludziach, produktach i usługach, z których współpracujesz, aby ustawić siebie – i ich – na maksymalny sukces!

 • Produkt lub usługa, która pasuje do kwiatów: Kwiaciarnia prawdopodobnie nie będzie świetnym partnerem dla hydraulika i odwrotnie. Chcesz znaleźć firmę, która ma coś do zaoferowania, co dobrze uzupełnia kwiaty.
 • Apele do grupy docelowej: Oprócz uzupełniania kwiatów, chcesz, aby produkt lub usługa, którą oferuje Twój partner, przemawiała do docelowych odbiorców. To ich przyciągnie i pomoże w sprzedaży!
 • Wspólne priorytety: Niezależnie od tego, z kim współpracujesz, chcesz mieć możliwość synchronizacji wspólnych priorytetów. Zawsze chcesz pracować z kimś, z kim możesz łatwo pracować, aby zaplanować wspólne cele i zdecydować o planach, które dotrą Cię do tego punktu w twoim związku.
 • Ktoś, od kogo możesz się uczyć: Idealnie byłoby, gdybyś współpracował z kimś, od kogo możesz się uczyć – i oni również będą mogli uczyć się od Ciebie! Chociaż możesz być świetny na zapleczu swojej firmy z księgowością, może wiedzą więcej o mediach społecznościowych, które mogą udostępnić na Twoją korzyść.
 • Dopasowanie osobowości: Upewnij się, że pracujesz z kimś, z kim się żelujesz, aby było przyjemnie i coś, co będzie działać od początku do końca!

Firmy dla kwiaciarni, z których warto rozważyć współpracę

Oto kilka rodzajów firm w Twojej społeczności, które mogą dobrze nadawać się do Twojej kwiaciarni:

 • Kawiarnie lub piekarnie
 • Kaligraf
 • Lokalni producenci świec lub mydła
 • Studia artystyczne
 • Firmy z branży ślubnej (planiści, fotografowie itp.)
 • Lokalne organizacje charytatywne podnoszące świadomość

Czy miałeś jakieś udane partnerstwa społeczne? Chcemy usłyszeć o tym, co uczyniło ich wspaniałymi lub o jakim partnerstwie marzyłeś! Skomentuj poniżej ze wszystkimi szczegółami!

Źródło Floranext.