Miłość w czasach zarazy

         Jak zachować rozsądek w czasach „zarazy”, w dniach, gdy odwoływane są wszystkie imprezy, zamykane sklepy i granice. Gdy ludzie zamykają się w domach i powoli jeden na drugiego patrzy wilkiem? Parafrazując do słynnej powieści Gabriela Garcíi Márqueza, zachowujmy go z miłością, pasją           i oddaniem słusznej sprawie.

Odpowiecie, że kwiaty w takich czasach, czasach zarazy są mało ważne. Otóż błąd. Wszystko, co piękne odwraca nasze myśli od strachu, paniki. Czym, że jest dany nam czas bez piękna. Kwiaty i rośliny ze swoją kruchością, pięknem i przemijalnością towarzyszą nam przez całe nasze życie od narodzin aż do śmierci. Są obecne we wszystkich ważnych dla nas chwilach. Czym jak nie kwiatami wyrażamy najlepiej uczucia.

 
Jednak od czego się zaczęło? W dniach 16-17 marca br. w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa miały odbyć się Targi Ogrodnicze GARDEN EXPO. Niestety dla zachowania bezpieczeństwa i profilaktyki w czasie pandemii, zostały odwołane. Jeżeli kiedykolwiek uczestniliście w planowaniu takich imprez, zdajcie sobie sprawę, że są to miesiące przygotowań. Materiał roślinny również wcześniej zamówiony dotarł do Polski. I tu zrodziło się pytanie, co z nimi zrobić, miał się zmarnować?
SIGMA International POLSKA https://www.sigma.com.pl/pr-kwiatow-i-roslin/ reprezentująca sponsorów kwiatów Avalanche + Roses http://www.avalancherozen.nl,   Just Chrys http://www.justchrys.com  oraz portal florystyczny Floraplus.pl https://floraplus.pl/   postanowiło zaradzić tej sytuacji.
Przy pomocy Anny Rosochacz i Piotra Marca oraz grupie osób, która przezwyciężyła swój strach, działając w słusznej sprawie, udało się zorganizować sesję fotograficzną w pięknych wnętrzach Zespołu Pałacowego w Przeworsku, Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu i Kamienicy Orsettich w Jarosławiu.
Pomimo zamknięcia obiektów dla publiczności pozwolono nam na pracę w tych przesiąkniętych historią wnętrzach.
Największe podziękowania należą się dyrekcji i pracownikom Pałacu w Przeworsku gdzie mieliśmy swoją bazę. Dziękujemy za pomoc, gościnę, ale           i cudowną atmosferę życzliwości wraz ze stworzeniem idealnych warunków pracy.


Wnętrza obiektów są zachwycające i gdy skończy się to „szaleństwo”, zapraszamy Was do odwiedzenia tych miejsc. Podkarpacie jest magiczne.
Teraz do rzeczy ekipa florystów z różnych stron Polski – Katarzyna Witecka, Elżbieta Kosydar, Anna Kurnik, Iza Nobis, Małgorzata Bębenek, Katarzyna Zielińska Agnieszka Stęchły oraz część ekipy portalu Floraplus.pl, czyli Rafał Kawałko i Michał Bursig zadbała, aby wykonać piękne dekoracje kwiatowe w tych miejscach. Każde z nas poświeciło swój czas, odłożyło na bok lęki i  efekt naszej pracy jest piękny, choć przecież ulotny.
Każde z nas z innym doświadczeniem zawodowym i podejściem do florystyki, dzięki pięknym kwiatom i materiałowi roślinnemu oraz gąbce dostarczonej przez firmę VICTORIA http://www.victoriasponge.eu/ udało się wyczarować roślinne dekoracje. Dziękujemy również fotografom Mariuszowi Kurnik oraz Małgorzacie Bębenek i Rafałowi Kawałko. 

Efekty naszej pracy ocenicie sami, to niby nic wielkiego, ale w dobie zagrożenia epidemią wszyscy uczestnicy musieli wykazać się odwagą. Podstawą naszych prac były pastelowe róże z grupy Avalanche oraz różne odmiany chryzantem. W całości naszej pracy pomocny był mały czarny samochód           z otwieranym dachem, pozwolił on w pięknych okolicznościach przyrody na wyeksponowanie ulotnego piękna róż z grupy Avalanche odmainy Avalanche +, Peach Avalanche, Adore Avalanche, Lovely Avalanche, Sweet Avalanche, Pearl Avalanche, Pink Avalanche oraz całą grupę pięknych chryzantem. Mieliśmy mało czasu na przygotowania i pracę, wszak wszystko, co piękne jest, przemija, dlatego na organizację tego przedsięwzięcia mieliśmy zaledwie dwa dni. Anna Rosochacz i cała ekipa SIGMA Internacional Polska, portal florystyczny Floraplus.pl oraz Piotr Marzec dokonali wszystkiego, aby się to udało.

     

Bez życzliwości i pomocy dyrekcji i pracowników Pałaców w Przeworsku, Zarzeczu i Kamienicy Orsettich w Jarosławiu nie udałoby się całe przedsięwzięcie. Jesteśmi oczarowani tymi miejscami i ludźmi, to był nasz kolejny przyjazd na Podkarpacie. Dumni jesteśmy z całej ekipy, z którą przyszło nam pracować. Jesteście niesamowici, dziękujemy.
Strach jest najgorszym doradcą, bądźmy ostrożni, ale nie dajmy się teraz ponieść emocjom. Tylko spokój może nas uratować. Aktualne jest powiedzenie „Co nas nie zabije to nas wzmocni”. Uważamy, że po tej sytuacji, wyjdziemy jako ludzie, ale i branża wzmocnieni.

Pozdrawiamy
redaktorzy Floraplus.pl –  Michał Bursig i Rafał Kawałko