Nowa kampania Biura Kwiatowego Holandia- po polsku!

We wrześniu tego roku Flower Council Holland (Biuro Kwiatowe Holandia) opublikowało swoją nową międzynarodową kampanię wspierającą sprzedaż kwiatów. Biuro zdecydowało się uruchomić część kampanii również w języku polskim.

Kampania nazywa się ‘Wypełnij tę przestrzeń kwiatami’ została ogłoszona pod koniec września 2020 i oczywiście bezpośrednio nawiązuje do pandemii na całym świecie.

Jak pisze Biuro: Dopóki nie zostanie opracowana szczepionka przeciwko Covid-19, będziemy musieli przestrzegać zasad dystansu społecznego. Ale zamiast pozwolić, by nas dzieliło, zachęcamy ludzi do wypełnienia tego dystansu pięknem. W ścisłej współpracy z sektorem opracowaliśmy zupełnie nową kampanię dotyczącą kwiatów i roślin.

 

W głównej mierze kampania dedykowana jest na rynek holenderski, niemiecki oraz brytyjski, niemniej Biuro zdecydowało się opublikować część materiałów również w kilku innych językach, między innymi po polsku.

Plakaty mają jasny i czytelny przekaz, który jest widoczny z daleka i wprost zachęca do kupowania kwiatów. Intencją kampanii jest wypełnienie wymuszonego przez pandemię dystansu kwiatami, by właśnie poprzez kwiaty pokazać przywiązanie i pamięć o drugiej osobie. Kwiaty mają wypełnić emocjonalną pustkę wywołaną przez pandemię.

Wszystkie plakaty mają piękne, intensywne, wręcz reklamowe kolory, które przyciągają wzrok (zwłaszcza kwiatowy plakat warto powiesić w witrynie, bo na pewno przyciągnie uwagę potencjalnych klientów) oraz widoczne dwa przedramiona, jakby w lustrzanym odbiciu, skierowane w przeciwnych kierunkach i trzymające bukiety kwiatów, lub kolorowe rośliny doniczkowe.

Warto podkreślić, że oprócz plakatów reklamujących bukiety kwiatów, Biuro zdecydowało się również na promocję roślin doniczkowych. Wydaje się to dobry ruch, zwłaszcza na jesieni, kiedy kwiaty drożeją, ale częściej przebywamy w domach a w polskich warunkach również ze względu na smog, chętniej zwracamy uwagę na rośliny doniczkowe.

Wszystkie 3 plakaty w polskiej wersji językowej można pobrać bezpośrednio ze strony Floraplus.pl,

bądź poprosić o nie bezpośrednio w Biurze Kwiatowym Holandia: info@bloemenbureauholland.nl

 

Agnieszka Murawska