Gwiazdy na niebie – 52 Florystyczne Mistrzostwa Republiki Czeskiej cz.2

Děčínská Kotva czyli czeskie mistrzostwa we florystyce były już przez nasz portal opisywane w artykule, który możecie przeczytać klikając tu https://floraplus.pl/wydarzenia/mistzrostwa-czech-w-florystyce-decin-2023/ . Jednakże celowo pominęliśmy ostatnią, czwartą konkurencję czyli stolik dla dwojga. Konkurencja ta odbyła się na tarasowych ogrodach przepięknego zamku, położonego w miejscowości Děčín.

Przypomnę, że portal florystyczny Floraplus.pl już od kilku lat obejmuje patronatem to święto czeskiej florystyki. Z zachwytem obserwujemy rozwój czeskiej florystyki, która znacząco różni się od krajowej. Jako stali bywalcy tego wydarzenia,  rozpoznajemy kolejne pokolenia florystów i obserwujemy ich rozwój. W ostatniej konkurencji zawodnicy florystycznych mistrzostw mieli za zadanie zaprojektować stolik dla dwojga. Konstrukcje oraz dobór kwiatów pozostawał po stronie zawodników. Czas przeznaczony na wykonanie zadania to trzy godziny. W ostatniej konkurencji wzięli udział tylko juniorzy i seniorzy.

Wieczorem na Zamku Děčín odbyła się uroczysta gala, nagradzająca zwycięzców. A poniżej przeczytacie o klasyfikacji końcowej 52 Florystycznych Mistrzostw Republiki Czeskiej

 

Kategoria Junior

 

1 miejsce          Pavol Klinčúch  z punktacją  354,1

2 miejsce          Vojtěch Tužina  z punktacją 339,9

3 miejsce          Matěj  Tesárek z punktacją 330,2

 

Kategoria Senior

1 miejsce          Karolina Žáčková   z punktacją  389

2 miejsce          Tomáš Hakl             z punktacją 366,8

3 miejsce          Iva Bouzková          z punktacją 350,8

Do zobaczenia za rok na 53 Florystycznych Mistrzostwach  Republiki Czeskiej