LUSTRFEST 2024 Pokaz florystyczny  „Kwiaty i szkło”-Czechy

Chciałbym zaprosić Państwa na wydarzenie organizowane przez nas. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

LUSTRFEST 2024 Pokaz florystyczny  „Kwiaty i szkło” Lustrfest 2024, święto 300-letniej tradycji produkcji żyrandoli w Kamenické Šenovie, obejmować będzie pokaz florystyczny Kwiaty i Szkło, który zaprezentuje jeden z odnoszących największe sukcesy czeskich florystów, wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Florystycznych Republiki Czeskiej i odnoszący sukcesy uczestnicy zawodów międzynarodowych.

 

Karolína Žáčková, Jaromír Kokeš i Hana Kindelmannová Šebestová zaprezentują swoją sztukę w hucie szkła Jílek. Ta huta szkła została założona w 1905 roku i jest jedną z najstarszych, działających niemal nieprzerwanie fabryk szkła w Republice Czeskiej. Dumą huty szkła jest, oprócz szeroko zakrojonej produkcji szkła kolorowego, także piękna architektura samego budynku huty, która zachwyca przede wszystkim unikalnym zastosowaniem metalowej konstrukcji nośnej. Ich niesamowite produkty znane są chociażby z filmu Barbie. Przyjdź 15.06.2024 i odkryj piękno sztuki florystycznej połączonej z pięknem szkła. Wniesiesz radość i inspirację do swojego życia.

 


Lustrfest 2024 odbędzie się punktualnie
14 – 15 czerwca 2024 program wydarzeń    Www.lustrfest.cz
Pokaz florystyki Kwiaty i Szkło odbędzie się 15 czerwca w godzinach 11:00-14:00.
W Galerii Prousek znajduje się żyrandol kwiatowy oraz kosz upominkowy w stylu Jajka Faberge

Plenerowy festiwal szkła i oświetlenia w 2024 roku będzie celebracją lokalnej tradycji żyrandoli, gdyż lampy produkowane są tu od 300 lat. Dlatego Lustrfest będzie w tym roku wydarzeniem dwudniowym, 14 i 15 czerwca. W tym roku organizatorzy postanowili podkreślić dotychczasową twórczość opraw i instalacji oświetleniowych, nowoczesny design, a jednocześnie zaprezentować kilka nowych technologii i innowacji, które są warunkiem dalszej pomyślnej przyszłości tej dziedziny.
Program:
14.6. FESTIWAL Pożądania na rozgrzewkę
– wernisaż prac dyplomowych SUPŠS
– 20:00 zespół Celest i Charles
– 22:00 Rozpalmy Šenov! – piękne światła zapalają się w ważnych budynkach i w nietradycyjnych przestrzeniach (Preciosa Lighting, huta szkła Jílek, SUPŠS, kościół itp.)

15.6. FESTIWAL KANAŁU
– otwarte huty szkła i wystawy
– kiermasz szkła i pchli targ
– warsztaty twórcze i pokazy rękodzieła
– Galeria Prousek – od godz. 10:00 wystawa obiektów szklanych i oświetlenia (Prousek Lighting, BYSTRODESIGN, Lenka Jarošová, Jan Joop Ruisch, B. i P. Vydrovi), warsztaty kreatywne (tiffany, klejenie zwierząt z zawieszek) i inne
– huta szkła Jílek – 11:00 – 14:00 pokaz florystyczny w hucie „Kwiaty i Szkło”, zwiedzanie i program towarzyszący, kawiarnia Druhá kolej
– muzyka na placu – Kluk z Husovka (14:00), Les Fraises Chevelures (15:30), SHK (20:00)
– kino Hvězda – pokaz mody świetlnej V. Jelínkovej, „Czytanie pod palmą” z książki H. Palme, godz. 18.30 – pokaz współczesnych projektantów oświetlenia „10 na 5”.
– 21:45 – Pokaz „Máš to šel” (spektakularny fotogeniczny spektakl, podczas którego znani szklarze grają na instrumentach muzycznych i jednocześnie topią szkło na scenie) oraz zapalenie wspólnej lampy w parku Dvořáčka