KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK- na wrocławskim rynku

 
Agnieszka Mitko-Kominek
W niedzielne czerwcowe popołudnie na rynku we Wrocławiu podczas Jarmarku Świętojańskiego po raz kolejny odbył się  KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK. Wraz z Pianoforte Agencja Artystyczna mam przyjemność współtworzyć, to wydarzenie. Jak, co roku wokół pręgierza można było spotkać uczestników konkursu w pięknych wiankach. Wianek, każdy samodzielnie wcześniej przygotowuje w domu, a w dniu konkursu zgłasza u organizatorów. Każdy wianek otrzymuje numer. Po zarejestrowaniu wszystkich wianków następuje ich prezentacja. 
 

Dla wielu osób, nie jest to łatwe zadanie ale wraz z prowadzącym staramy się dodać otuchy uczestnikom, poza tym wianki są tak zachwycające, że każdy wygląda pięknie, a brawa oraz towarzysząca konkursowi radość pozwalają zapomnieć o zawstydzeniu.  
Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach profesjonaliści i amatorzy. W tym roku zgłoszonych zostało 33 wianki. Wianki przede wszystkim były wykonane z roślin polnych i ogrodowych, z różnych traw i ziół ale też z liści, owoców i owocostanów, suszu i roślin preparowanych. W wiankach można było dostrzec też liście, kwiaty czy pędy roślin doniczkowych. Wykorzystano też sznurki, kolorowe włóczki i wstążki. Komisja nie miała łatwego zadania, po wspólnej ocenie i dyskusji wyłoniono zwycięzców.
Wśród profesjonalistów 
I miejsce zajęła Stefania Początek,
II miejsce zdobyła Agnieszka Kulasz, 
a III miejsce Teresa Nicpoń 
 
Wśród amatorów
I miejsce zdobyła Agnieszka Kaśków, 
II miejsce zajęła Lilianna Chmiel, 
a III – Nicola Michalska
Wyróżnienie otrzymała Pani Anna Choina,
a nagrodę publiczności z największą ilością głosów otrzymała Lilianna Chmiel. 
Konkurs stwarza możliwość pokazania swoich pomysłów szerszej publiczności, poznania nowych ludzi o podobnej pasji oraz jest świetną zabawą :-). Lubię ten konkurs ponieważ jest bardzo wdzięczny, uczestnicy przychodzą z całymi rodzinami i znajomymi, panie i dziewczynki cudnie i zjawiskowo wyglądają. Zapraszam do udziału w konkursie w czerwcu w 2025 roku. Czekam na chętnych i pomysły.
 
  Agnieszka Mitko-Kominek 
Autorem zdjęć są Agnieszka Mitko Kominek oraz Pianoforte Agencja Artystyczna