Rynek Hurtowy Bronisze na targach Flower Expo w Warszawie

 Miałem zaszczyt z moja zoną Małgorzatą Mastyna  Bursig   na zaproszenie   Warszawskiego Rolno  Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze  prowadzić pokazy florystyczne „„Oczywiste, nieoczywiste rośliny w na sadzeniach domowych, tarasowych” na Targach Zieleń to Życie & Flower Expo Polska – Wystawa

Zaprezentowaliśmy nietypowe  zestawienia roślin doniczkowych i rabatowych w jesiennych  aranżacjach  które mogą zdobić  biura, mieszkania, balkony i tarasy czasami w jednym pojemniku łączyliśmy rośliny o różnych wymaganiach.

 

Jest  jednak sposób  aby  zapewnić każdej roślinie optymalne warunki.

Osiągamy to najpierw przesadzając  rośliny do większych indywidualnych pojemników i  w takie indywidualne pojemniki  łączymy razem w wspólną kompozycje łączymy  docelowy  pojemnik wypełniamy keramzytem i podlewamy indywidualnie rośliny  w zależności od ich wymagań co do ilości wody.

Robiąc  te nasadzenia kierowaliśmy się miejscami w których  te kompozycje widzimy staraliśmy się łączyć ciekawe ale proste rośliny aby uzyskać ciekawe efekty , ale zdecydowanie stosowaliśmy małe kontrasty kolorystyczne   Wykorzystywaliśmy wielkość roślin ich fakturę, kształt i kolor  Łączyliśmy rośliny  z różnych światów aby uzyskać finalnie ciekawe efekty.

Można to uzyskać jeżeli posiada się odpowiednia  wiedze o roślinach Małgosia z wykształcenia jest mgr inżynierem ogrodnictwa i dyplomowanym florystą  ja mgr inż.  Rolnictwa  i mistrzem w zawodzie florysta  To właśnie zdobyta wiedza i doświadczenie pozwala czasami „Łamać reguły „.

Łączyliśmy np. jeżówkę z kolanchoe i kalocefalusem . albo psiankę z kolanchoe  a efekty były niesamowite.

Śmialiśmy się prowadząc ten pokaz ze mamy same konkurencje niespodzianki  dlatego ze wszystkie rośliny i naczynia zobaczyliśmy krótko przed pokazem  wszystkie zostały zakupione od producentów z Rynku Hurtowego w Broniszach.

To jeden  z wiodących w Polsce Rolno Spożywczych  rynków Hurtowych ,my uwielbiamy robić tam zakupy mimo ze to od naszej kwiaciarni 180km. Dla nas podstawą jest jakość produktów  jak i komfort zakupów  w Zimie np. można zaparkować w specjalnym boksie i nie być narażonym na złe warunki atmosferyczne     Zakupy nie trzeba dźwigać  można wygodnie skorzystać z wózków.

Dla nas zawsze magnesem jest możliwość zakupu  sezonowych kwiatów i roślin od polskich producentów pięknych  dodatków  roślinnych ,ciekawych kwiatów doniczkowych i rabatowych.

Hala kwiatowa zapewnia dobre oświetlenie i optymalną temperaturę ,a  dodatkowo oferowany asortyment zapewnia ze każdy florysta zaopatrzy  się na miejscu w wszystko co jest koniecne.

Rynek Hurtowy  Brionisze promuje zawsze swoich kupców a dba tez o swoich odbiorców oferując im różne szkolenia i warsztaty.

W trakcie  targów na stoisku Rynku Hurtowego w Piątek 2 Września porad udzielała mistrzyni  florystyki Mariola Miklaszewsaka.

A  w czwartek 1 września mistrz  florystyki  Andrzej  Wyszkowski zaprezentował „Bukiety i kompozycje kwiatowe w połączeniu z owocami i warzywami” – pięknie, kolorowo i apetycznie.

Przyznam  ze na nas jego prace wywarły  niesamowite wrażenie.

 

Targi  Zieleń to życie to jednak zdecydowanie  święto  roślin ogrodowych , bylin drzew i krzewów.

Wystawcy z  kraju i z zagranicy  zaprezentowali wszystko co mieli najlepszego.

Polscy szkółkarze i producenci roślin są  jednymi  z najlepszych na świecie a oferowane rośliny są niesamowitej jakości.

Na  dokładne  zwiedzenie targów  i udział w organizowanych przy ich okazji seminariach i wykładach branżowych nie wystarczył jeden dzień  ale Tragi Zieleń To Życie  to jedna z najważniejszych jeżeli nie najważniejsza  impreza branżowa  w Polsce.

Każdy  zajmujący się zawodowo ogrodami, parkami czy zielenią miejską musi być obecny na tej imprezie.

A  aranżacja stoisk wystawiennictwo są zawsze na najwyższym poziomie.

 

Dla nas wielkim zaszczytem  było być częścią tego wydarzenia a nasza wiedza przyda się zwiedzającym

Artykuł  Sponsorowany

Zdjęcia  Anna Rosochacz

Rynek Hurtowy  Bronisze

Oasis  Floral  Products Polska