Moja kariera to spełnienie marzeń!- Hanneke Framkema

Ponieważ Mistrzostwa Europy we Florystyce zbliżają się wielkimi krokami, pragniemy zaprezentować Wam sylwetki florystów biorących udział w  konkursie głównym. Szanowni Państwo, przed Państwem: Mistrzyni Florystyki Królestwa Niderlandów, Pani Hanneke Frankema!

Nazywam się Hanneke Frankema, mam 38 lat i pochodzę z Holandii. Mieszkam w małym miasteczku o nazwie Scharnegoutum. Mieszkam tam z moim partnerem, a także moim fotografem Nico Alsemgeestem i mamy razem dwie córki Fenna i Lisa.

Kwiaty to moja największa pasja. Już od najmłodszych lat kochałam kwiaty i robienie z nich rzeczy, zawsze można było mnie znaleźć w ogrodzie! Daltego przez dziesięć lat prowadziłam własną kwiaciarnię, a teraz jestem niezależną florystką. Podróżuję po całym świecie, aby uczyć florystyki, brać udział w różnych konkursach, dawać pokazy florystyczne, robić instalacje kwiatowe na dużych pokazach i promować kwiaty. Zajmuję się również dekoracją targów. Dużo uczę florystyki i organizuję własne kursy mistrzowskie. Bardzo lubię uczyć i przekazywać swój talent innym ludziom, którzy tak jak ja kochają kwiaty. Jestem również certyfikowanym sędzią i przez 2 sezony zasiadałem w jury w holenderskim programie telewizyjnym „Hollands Beste Bloemstylist”. To był dla mnie wielki zaszczyt.

Jestem Mistrzem Florystyki od 13 lat.

Zdobyłam ten tytuł jako najmłodsza w kwiatowej historii Holandii.

Moja praca związana jest z dużą ilością detali i technik. Często pracuję z ramami, ale także w stylu klasycznym, za którym również przepadam. Przez te wszystkie lata wypracowałam własny styl i inni mogą rozpoznać pracę wykonaną przeze mnie, nawet jeśli nie jest podpisana. Myślę, że mogę powiedzieć, że moje prace są już moim podpisem. Ale uważam, że naprawdę ważne jest, aby być rozpoznawanym przez styl swoich prac. Przynajmniej dla mnie jest to bardzo ważne.

Wygrałem sporo konkursów, jak pierwsza edycja Barcelona World Flowers Cup, kilka mistrzostw Holandii i zająłem 6 miejsce w europejskich rozgrywkach młodzieżowych. A w 2018 roku byłam mistrzem Holandii w florystyce, a teraz jadę na Puchar Europy w Polsce, aby reprezentować Holandię! Często pracuję z najlepszymi florystami na świecie i mogę spokojnie powiedzieć, że cała moja kariera jest spełnieniem spełnieniem moich marzeń!!!

Zdjęcia: Nico Alsemgeest