Premiera, czy debiut?

Premiera, czy debiut?

Małgorzata Mastyna Bursig

To cudowne, że w moim wieku mogę przeżywać coś – pierwszy raz. Pierwszy  raz opisuję swoje wrażenia i dzielę się tym z Wami. Co się wydarzyło?

W dniach 9 – 11 listopada odbyły się  Trade  Fairs  by  Royal  Flora  Holland w Aalsmeer i  IFTF International Floriculture & Horticulture Trade Fair  w Vijfhuizen targi kwiatowe  – niezwykłe wydarzenie – dla ludzi zajmujących się kwiatami zawodowo – produkcją, sprzedażą hurtową, światowym transportem. Jesteśmy florystami, wielbicielami, pasjonatami kwiatów  –  ale także ludzi, stąd nasza wizyta w Emmen, ponieważ tam mieszka i pracuje  Sebastian  Wasilewicz.

 

Sebastian studiował w Polsce, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a także zdobył tytuł Mistrza Florystyki w Akademii Marioli Miklaszewskiej  – to kluczowe w Jego pracy, chociaż nie jedyne osiągnięcia. Obecnie Sebastian pracuje w Emmen w kwiaciarni Acacia Fleur en Interieur.

 

Spotkaliśmy Sebastiana w pracy – bardzo ciekawi Jego historii i Jego prac. Nie zawiedliśmy się – to bardzo ciekawy człowiek i kreatywny twórca. Michał  wnikliwie Go wypytał …

Kwiaciarnia, w której pracuje Sebastian przyjmuje zamówienia internetowe i na miejscu – sprzedaje bukiety katalogowe, ale również tworzone na konkretne zamówienie.

Bukiety wystawione do sprzedaży, czy różnego rodzaju kompozycje, to twórcza kreacja florystów…

 

Miły czas i miłe spotkanie.

Pozdrawiam Gosia Bursig

Małgorzata Mastyna Bursig- absolwentka wydziału ogrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i studiów  podyplomowych Florystyka Sztuka Układania Kwiatów na SGGW w Warszawie. Dyplomowana florystka z ponad 30- letnim stażem pracy, nauczycielka w zawodzie florysta, współwłaścicielka szkoły florystycznej w Kielcach.