Świat florystyki totalnie mnie oczarował- Gábor Nagy

Ponieważ Mistrzostwa Europy we Florystyce zbliżają się wielkimi krokami, pragniemy zaprezentować Wam sylwetki florystów biorących udział w konkursie głównym. Szanowni Państwo, przed Państwem: Mistrz Florystyki Węgier, Pan Gábor Nagy!

Przeszłość

Po liceum chciałem zostać lekarzem, ale właśnie w tym czasie moja mama zaczęła brać udział w konkursach florystycznych, więc i ja spróbowałem. To był moment, w którym postanowiłem zostać florystką. Świat florystyki totalnie mnie oczarował, bo nasza rodzina ma kwiaciarnię. Moi rodzice otworzyli ją 14 lat temu, więc

dorastałem w otoczeniu kwiatów.

W moich projektach zwracam uwagę na technikę, detale, kolory i bardzo ważne jest dla mnie zrobienie czegoś nowego, wypróbowanie nowych materiałów lub wykorzystanie starych w inny sposób. Dla mnie florystyka to nie tylko praca, ale hobby i pasja, dlatego staram się być najlepszym w mojej pracy.

Teraźniejszość

Myślę, że w dzisiejszych czasach praca w branży florystycznej może być podstępna. Pandemia, wojna, to wszystko utrudniło, ale w dziedzinie florystyki jest tak wiele możliwości. Mam nadzieję, że w przyszłości wszystko pójdzie w lepszym kierunku.

Przyszłość

Nie mogę się doczekać konkursu. To wspaniałe doświadczenie i każdy zawodnik może podzielić się swoimi pomysłami, przemyśleniami, nad którymi pracował przez ostatnie miesiące lub lata. To będzie bardzo ekscytujące i nie mogę się doczekać momentu, kiedy już będę w Katowicach. Postaram się dać z siebie wszystko w Polsce.

Zdjęcie w nagłówku:
Fot: Bálint Rádi
Modelka: Zsófia Végsőné Kiss B.