Kwiaty doniczkowe do sypialni — czym się kierować przy zakupie?

Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach. Nie zawsze uświadamiamy sobie, jak dużo czasu w niej spędzamy, a przecież to główne miejsce do regeneracji oraz resetu ciała i umysłu przed kolejnym dniem. Otoczenie i warunki w jakich śpimy, mają niezwykle duże znaczenie, dlatego w poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze rady jakimi warto kierować się przy zakupie kwiatów doniczkowych, ozdabiających nasze sypialnie.

Dlaczego warto zdecydować się na rośliny doniczkowe w sypialni?

Obcowanie z roślinami i kwiatami domowymi sprzyja relaksowi. Kolor zielony wycisza i uspokaja, a także ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Rośliny filtrują powietrze nawilżając je, oraz oczyszczając z lotnych związków organicznych. Wybierając je jako element dekoracyjny sypialni, wstawiamy do niej więc przenośny ‘oczyszczacz i nawilżacz powietrza’.

Kwiaty w sypialni — co warto wiedzieć?

Kwiaty domowe pobierają dwutlenek węgla z powietrza, aby wytworzyć tlen. W ciągu nocy jednak, ze względu na brak dostępu do światła słonecznego prawie wszystkie rośliny domowe, zamiast produkować tlen, wydalają dwutlenek węgla, czyli inaczej mówiąc – oddychają. Istnieją jednak takie grupy roślin, których przystosowaniem do życia w gorącym i suchym klimacie jest wytwarzanie tlenu i pochłanianie dwutlenku węgla nocą.

Jakie kwiaty doniczkowe do sypialni?

Poniżej przedstawiamy najlepsze propozycje roślin doniczkowych, które mają pozytywny wpływ na powietrze w naszej sypialni. Wybierz najlepszy okaz dla Ciebie i oprócz pięknego wystroju sprezentuj sobie zdrowy, spokojny sen.

Palma Areka

Ta rozłożysta palma z pewnością doda Twojej sypialni egzotycznego charakteru. Wstawiając ją do osłonki w formie plecionego koszyka wprowadzimy do wnętrza wakacyjny nastrój. Świetnie poradzi sobie na stanowiskach narażonym na większą ilość bezpośrednich promieni słonecznych. Zasychające końcówki liści świadczą o zbyt niskiej wilgotności powietrza. 

Aloes

Oprócz ciekawego wyglądu, aloes sprawdza się jako lekarstwo na oparzenia słoneczne i inne podrażnienia na naszej skórze lub jako maseczka nawilżająca na wysuszoną i zmęczoną skórę twarzy. Sama roślina jest bardzo prosta w uprawie a głównym problemem w jej uprawie jest zbyt obfite podlewanie.

Aglaonema

Aglaonemy występują w bardzo wielu kolorach, a każdy z nich zachwyca swoimi ozdobnymi liśćmi. Dzięki temu możemy wybrać okaz najbardziej pasujący do kolorystyki i stylu naszego wnętrza.

Szukasz najpiękniejszych odmian aglaonemy? Sprawdź asortyment Plantidotum i zamów rośliny domowe z dostawą prosto pod drzwi. 

Fikus

Fikus charakteryzuje się sztywnymi przyrostami, będzie więc dobrym wyborem dla osób, które chcą wprowadzić do sypialni więcej elegancji. Jeśli zdecydujesz się na zakup fikusa, pamiętaj, że jest on wrażliwy zarówno na przeciągi, jak i nagłe zmiany temperatury w pomieszczeniu, oraz nie lubi częstych zmian stanowiska. 

Zamów fikusa z dostawą do domu.

Kwiaty doniczkowe do ciemnej sypialni

Jeśli w Twojej sypialni przeważa cień, zdecyduj się na zakup sansewierii — rośliny doniczkowej, która nie tylko pozytywnie oddziałuje na samopoczucie i ozdabia wnętrze, ale też wyjątkowo skutecznie poprawia jakość otaczającego nas powietrza. Dobrym wyborem będzie również skrzydłokwiat — klasyczna roślina o białych, dekoracyjnych kwiatach, która do pięknego wyglądu wymaga od właściciela jedynie regularnego podlewania. W ciemniejszej sypialni świetnie odnajdzie się także szybkorosnący bluszcz, który pięknie będzie wyglądał postawiony na półce nad łóżkiem. 

Czy warto kupić rośliny doniczkowe do sypialni?

Zdecydowanie warto ozdobić swoją sypialnię roślinami doniczkowymi. Ich znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia jest niezastąpione. Oprócz wspomnianej poprawy jakości życia, zieloni domownicy są w stanie realnie przyczynić się również do wdrożenia zdrowszego trybu życia i poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. 

Artykuł  sponsorowany przez   Plantidotum.pl