Wielka Brytania Partner targów ogrodniczych IPM Essen 2023

W    Tym    roku   to Wielka  Brytania będzie partnerem   targów  IPM    W  Essen

Po    wystąpieniu   Wielkiej  Brytanii  z UE   zmieniły   się  warunki  exportu  i importu na   wyspy  powróciły  kontrole  graniczne   

Wiela   Brytania  jest  jednym   z czołowych   importerów   kwiatów    bardzo   ważnym  dla  europejskich   hodowców  i    dostwaców kwiatów.

Sama   produkuje  masę pięknych   roślin  ogrodowych   i rabatowych  a  produkty    brytyjskich   hodowców   są poszukiwane  przez   konsumentów  w  całej   Europie

Łagodny   klimat spora  wilgotność   oraz  wiekowe   tradycje  ogrodnicze   sprawiają  ze  rośliny  produkowane  na wyspach  maja  wyjątkową jakość  a   ich  asortyment   jest  bardzo   szeroki

Przez   wieki  do   Wielkiej  Brytanii   z jej  licznych  kolonii  sprowadzano   liczne  egzotyczne   rośliny   wiele z nich  super  adoptowało  się  do  brytyjskiego  klimatu  Angielscy  przemysłowcy  i Arystokracja  sprowadzała tez  wielu wybitnych  ogrodników  z kolonii 

Angielskie   ogrody  są   przepiękne, znane  i cenione  na całym  świecie a Brytyjczycy  są  zamiłowanymi  ogrodnikami.

W   Zjednoczonym  Królestwie  jest  masa  organizacji  zrzeszających amatorskich   i zawodowych  ogrodników   odbywa  się masę  wystaw   i  konkursów   ogrodniczych.

 

    Brytyjska  prezentacja

„Kwintesencja zielonego i brytyjskiego”

Wspierana przez Brytyjski Departament Handlu Międzynarodowego oraz Ambasadę Brytyjską Wielka Brytania zaprezentuje się jako kraj partnerski IPM ESSEN 2023.

Wystawcy na wspólnym stoisku w hali 7 zaprezentują produkty z dziedziny roślin, technologii i urządzeń.

Kolejną atrakcją jest Międzynarodowe Forum Ogrodnicze.

Pod hasłem „Quintessentially Green & British” zajmie się kwestiami zrównoważonego rozwoju, wartością nowych roślin i marginalnym modelem gospodarstwa.

Delegacja brytyjskich ogrodników odwiedzi targi, aby zapoznać się z nowościami. Będzie też brytyjska muzyka na żywo i dudy, aby zabawiać gości.

CHA Forum Horticultural w IPM Essen gościć będzie DEFRA podczas omawiania nowego podejścia do kontroli granicznych importu/eksportu Komercyjne Stowarzyszenie Ogrodnicze (CHA) zaprasza gości na wystawę IPM Essen (24-27 stycznia), a w szczególności na Międzynarodowe Forum Ogrodnicze w czwartek 26 stycznia. Ponieważ program koncentruje się w tym roku na Wielkiej Brytanii, przedstawiciele rządu z Departamentu Handlu Międzynarodowego (DIT) oraz Departamentu Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (DEFRA) będą prowadzić rozmowy na tematy krytyczne dla hodowców i dostawców.

W ubiegłym roku rząd Wielkiej Brytanii ogłosił pełny przegląd procesów importu i eksportu oraz swoje zobowiązanie do zaprojektowania wzmocnionego systemu kontroli granic.

Victoria Clarke, Kierownik ds. Polityki Dostaw dla Importu Zdrowotnych Roślin w Departamencie Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich (DEFRA), w swojej sesji Forum przedstawi przegląd tego nowego podejścia do kontroli granicznych, podkreślając, jak będzie wyglądać przyszłość kontroli zdrowia roślin, kiedy import lub eksport towarów do lub z Wielkiej Brytanii.

Dr Elizabeth Warham, kierownik ds. AgriTech w DIT, zaprezentuje nowy portal Departamentu Handlu Międzynarodowego, stronę internetową, która łączy hodowców z dostawcami na całym świecie.

Wprowadzony na rynek w 2022 roku, jest już niezbędnym narzędziem pracy dla brytyjskich konsulatów i biur DIT na całym świecie, pomagając firmom w kraju współpracować z Wielką Brytanią lub ułatwiając eksport z Wielkiej Brytanii.

 Inni prestiżowi prelegenci to znani hodowcy roślin Raymond Evison i Lindsay Reid z Guernsey Clematis oraz Patrick Fairweather z Fairweather’s Nurseries, wszystkim pod przewodnictwem Matta Appleby’ego, redaktora wiodącego brytyjskiego czasopisma ogrodniczego Horticulture Week.

Oprócz prezentowanych informacji na temat rządu Wielkiej Brytanii, tematy forum obejmują: • flagowe wydarzenia w Wielkiej Brytanii, takie jak Chelsea Flower Show • trzy filary zrównoważonego rozwoju – środowiskowy, ekonomiczny i społeczny oraz sposób, w jaki brytyjski biznes radzi sobie z tymi wyzwaniami • wartość nowych zakładów

W tej edycji IPM nie można przegapić firm wystawiających się w ramach CHA British Pavilion w hali 7, na stoiskach od A24 do 29 i w hali 3, 3B37.

http://www.fednews.co.uk/cha/ipmessen23.html Pat Flynn, CHA Trade Association Manager, jest szczególnie dumny z brytyjskiej grupy uczestniczącej w tym roku w IPM Essen. „Wszyscy wystawcy odgrywają swoją rolę w Partnerstwie Krajowym, a my szczególnie pragniemy podziękować Air-Pot®, Guernsey Clematis, Fairweather’s Nursery, Bluepoint Tags & Labels, PPC Labels, David Austin Roses Ltd i Whetman Plants International za ich wkład w ekspozycje wejściowe, ceremonię otwarcia, konferencję prasową i Forum Ogrodnicze”. Rafe Courage, brytyjski konsul generalny, przeprowadzi ceremonię otwarcia w pierwszym dniu pokazu, a najważniejsze atrakcje obejmują wykonanie brytyjskiej muzyki, a następnie przyjęcie prezentujące angielskie wino musujące i piwa rzemieślnicze oraz tradycyjną popołudniową herbatę na stoisku informacyjnym CHA 7A24.5 w pawilonie brytyjskim w hali 7. CHA nie może się również doczekać powitania grupy brytyjskich hodowców na środowym pokazie

25 stycznia, sponsorowany przez ICL.

Brytyjska   florystyka pełnymi  garściami  korzysta  z  mnogości  materiału  tworząc  piękne  botaniczne  kompozycje

Warto  wymienić    Caroline Crabbk   która  w  zeszłym  roku  reprezentowała  Wielką  Brytanię   na  Mistrzostwach  Europy  we Florystyce  w Katowicach

  To  Brytyjska Florystka Roku 2019

zdobywczyni srebrego pucharu AIFD Philadelphia Flower Show

akredytowana członkini AIFD – Amerykańskiego Instytutu Florystów 2017

zdobywczyni srebrnego medalu podczas RHS Chelsea Flower Show 2015

zdobywczyni srebrnego medalu podczas RHS Chelsea Flower Show 2014′

 

Brytyjskim    florystą   bardzo   bliska  jest   ekologia 

Np. założycielki Grace Floral London, Diana, Sabina i Halla, bardzo dbają o swój wpływ na środowisko i dokładają wszelkich starań, aby ich marka wykorzystywała szereg kreatywnych, zrównoważonych instalacji i pomysłów. Firma współpracuje z sezonowymi kwiatami od brytyjskich hodowców, w miarę możliwości wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu i komunikuje się cyfrowo, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia papieru.

Ekscentryczna marka  Moyses Stevens, niewątpliwie Brytyjczycy , od 1876 roku szukają najlepszych liści. Wykorzystując wyłącznie pąki klasy A, zespół marki jest magikiem w pokazywaniu luksusowych tekstur brytyjskich kwiatów. Kwiaciarnia od lat jest ulubieńcem starszych członków rodziny królewskiej, a obecnie jest posiadaczem królewskiego nakazu nadanego przez księcia Walii. Delikatne, ręcznie wiązane bukiety małych kwiatów Moysesa Stevensa są mieszane przy użyciu kwiatów zbieranych od wyspecjalizowanych hodowców zajmujących się zrównoważonym rozwojem i rolników ekologicznych w całej Wielkiej Brytanii.

 

Pisząc   o  brytyjskiej   florystyce   nie  można  pominąć

Joseph Massie (27 l.)

Często określany przez media jako „artysta florystyczny swojego pokolenia”, jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych europejskich artystów zajmujących się botaniką.

Więcej   brytyjskich   florystów i ich  prace  zaprezentujemy  w  oddzielnym  artykule prezentującym  florystykę   Zjednoczonego   Królestwa 

Źródła   informacje  prasowe  IPM Essen,

wydawnictwo  BAZZAR