Begonia Królewska

Ojczyzną begonii są wilgotne lasy Ameryki Południowej i Środkowej, rośliny te rosną również w Azji i Afryce. Polska nazwa tej rośliny to ukośnica. Wzięła się od ukośnie biegnącego nerwu głównego dzielącego liść na dwie nieregularne połówki.

Dziś o hodowcy niesamowitych hybrydowych odmian Begonii Rex (Begonii  Królewskiej) Harmony Foliage Inc. z Florydy. Zlokalizowana w Sorrento na Florydzie

Centra ogrodnicze w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie kupują większość swoich produktów za pośrednictwem tej sieci hodowców, brokerów i specjalistycznych linii ciężarówek.

Skromne początki na bardzo konkurencyjnym rynku były podstawą dzisiejszego modelu biznesowego firmy.

Harmony kładzie nacisk na trudne w uprawie i specjalistyczne rośliny. Firma wyróżnia się również na tle innych hodowców hurtowych sposobm rozmnażania roślin, bowiem sama hoduje młode sadzonki. Ta praktyka eliminuje problem zakażenia chorobami i szkodnikami podczas transportu sadzonek. Odmiany Harmony zostały starannie wyselekcjonowane pod kątem wielokolorowości kwiatów, różnorodności liści oraz pokroju roślin.

Harmony zyskał światową reputację dzięki Begonii Rex i Rhizomatous, kiedy dołączył do American Begonia Society w 1996 roku. Firma dostarczała też materiał roślinny na National Begonia Society Annual Convention (przyp. tłum. coroczny konwent narodowego stowarzyszenia begonii)

W 2017 roku program Harmony Begonia wykonał kolejny ogromny krok naprzód. Bardzo unikalny mutant, „Harmony’s Fire Breathing Dragon” stał się podstawą autorskiego programu hybrydyzacji w firmie, dzięki której narodziły się nowe odmiany z serii Dragon i Christmas. Od tego czasu Harmony również poddała hybrydyzacji Begonę Rex, (Begonię Królewską) które są kolorowe i odporne nawet na upały i wilgotność panujące na Florydzie.

Wszystkie begonie Harmony są produkowane wyłącznie w firmie. Z setkami odmian w produkcji, ich jakość i asortyment nie ma sobie równych. Hybrydyzacja i tworzenie sieci z kolekcjonerami utrzymuje Harmony w czołówce branży.

.

Harmony jest gotowy na dalszy wzrost w kilku obszarach. Harmony jest dostępna online u wielu dostawców na e-Bay, Etsy, Instagramie, Facebooku i wielu stronach internetowych. Pandemia dodatkowo tylko zwiększyła sprzedaż online, a milenialsi są dużą częścią tego szaleństwa. Harmony może z łatwością wejść na rynek online.

Dzięki niesamowitym zdjęciom przysłanym przez hodowcę, mogę dziś przybliżyć Wam wiele ciekawych odmian tej pięknej rośliny.

Klimat   Florydy  czy  Kaliforni   sprzyja   hodowli  tych  roślin  na  zewnątz   lubi  jednak  stanowosko  osłonięte  od  silnego nasłonecznienia

W USA  i Wielkiej Brytani   wiele  roślin  sprzedawanych  jest przez internet  w  Polsce  ten trend  jest  coraz  bardizej  popularny   .Ale  polscy  klienci wolą jednak  tradycyjny  model zakupu  w sklepach   tradycyjnych  czy  centrach  ogorodniczych

Zakupy   roslin  przez internet  wiążą sie  jednak  ze sporym ryzykiem

Firmy kurierskie niechętnie podejmują się transportu żywych roślin. Paczki z roślinamin,  to zawsze bardzo delikatna kwestia – nie tylko ze względu na zawartość, ale i przez wzgląd na ewentualną odpowiedzialność za stan przesyłki zarówno Nadawcy, jak i Przewoźnika wykonującego zlecenie. Nikt przecież nie chce, by wysłana w paczce roślina dotarła do Odbiorcy zwiędła lub połamana   a   dotkowo  z szkodnikamiDlatego firmy kurierskie, które dopuszczają u siebie wysyłkę żywych roślin, robią to albo na umowach indywidualnych (np ze sklepami internetowymi), albo przez specjalne usługi