Dia De Los Muertos – znany również jako Dzień Zmarłych

Dzień Zmarłych – rozpoczyna się pierwszego listopada. Chociaż to święto może nie wiązać się dla  kwiaciarni z najbardziej zarobkowym okresem dla biznesu, jednak istnieje wiele okazji do sprzedaży w czasie tego święta. Dzieje się tak, ponieważ jest to dzień, w którym świętujący tradycyjnie składają kwiaty na grobach bliskich. Uważa się, że ten rytuał zwabia dusze z powrotem do krainy żywych za pomocą żywych kolorów kwiatów i ich  zapachów. Zastanówmy  się, jakie różneprzesłania kwiatowe mają znaczenie dla tego święta i jak może to wpłynąć  na Twój biznes tej jesieni.

Zdjęcie za pośrednictwem Bespoke Bride

Znaczące kwiaty Dia De Los Muertos

Istnieje szereg kwiatów, które mają znaczenie dla Dia De Los Muertos, które możesz wykorzystać w aranżacjach z okazji tego święta.

Nagietki

Popularny wybór w symbolice Dnia Zmarłych. Twierdzi się, że zapach tych kwiatów przyciąga dusze do ołtarza. Dodatkowo ich wesoły kolor ma celebrować życie.

Celozja

Powszechnie używany do świętowania Dia De Los Muertos, zwłaszcza w połączeniu z nagietkami. Przewodnik po meksykańskiej sztuce ludowej wskazuje, że kwiaty celozji symbolizują krew Chrystusa swoim głębokim czerwonym odcieniem.

Chryzantemy

Mówi się, że ich biały kolor symbolizuje spokój, piękno i współczucie. Mówi się, że te kwiaty pochodzą z Hiszpanii, co czyni je jeszcze lepszym wyborem na te święta.

Mieczyki

Reprezentowanie pamięci i wierności. Mogą być używane samodzielnie lub jako część bukietu lub aranżacji, często w połączeniu z szafirkiem. Długie łodygi tego kwiatu sprawiają, że jest to idealny punkt centralny aranżacji.

Lewkonia

Są szczególnie używane do upamiętniania zmarłych dzieci. Pasują, ponieważ symbolizują piękno i prostotę. Chociaż te kwiaty występują w kilku kolorach, najlepszym wyborem jest tutaj biel, ponieważ mają symbolizować niewinność.

Guanajuato, Mexico – January 12, 2019

Dia De Los Muertos Inspiracja dla kwiaciarni

Aranżacje dla Dia De Los Muertos powinny zawierać pewne symbole i elementy. Na przykład czaszki są ogromną częścią reprezentowania dnia. W Meksyku istnieje długa historia sztuki przedstawiającej czaszki, a te symbole są szczególnie wyjątkowe na Dia De Los Muertos. W tym wyjątkowym dniu Meksykanie malują swoje twarze, aby przedstawić piękne czaszki z okazji święta. Te twarzowe czaszki mają reprezentować ich przodków, którzy odeszli i są znani z tego, że celebrują piękno i konieczność śmierci. Istnieją inne aspekty, które należy uwzględnić w swoich aranżacjach Dia De Los Muertos. Po pierwsze, żywe kolory są najbardziej znane z tego, że reprezentują to święto, o czym świadczą niektóre z wymienionych powyżej kwiatów, które mają szczególne znaczenie dla Dia De Los Muertos. Dodatkowo, kwiatowe nakrycia głowy są często noszone przez La Catrinas, którzy świętują ten wyjątkowy dzień. Termin La Catrinas odnosi się do kobiet, które malują czaszki na twarzach, aby uczcić święto i uczcić swoich zmarłych przodków. Wreszcie, bardzo popularne są aranżacje ołtarzowe na to święto, często ustawiane na cześć bliskich, którzy odeszli. Krzyże są popularnym symbolem, który można zrobić z kwiatów, aby upamiętnić dzień.

Photo via Magias de Mexico

FloraNext