IFTF 2021 / 3-5 listopada / Vijfhuizen, Holandia-Międzynarodowe Targi Kwiatowe

Podczas gdy holenderskie firmy są bardziej powściągliwe, zagraniczni wystawcy bardzo chętnie się wystawiają. mówi Dick van Raamsdonk z HPP Exhibitions, organizator wystawy. Tegoroczna edycja jest pierwszą od dwóch lat, ponieważ zeszłoroczna impreza musiała zostać odwołana z powodu pandemii. W przyszłym tygodniu, w dniach 3-5 listopada, Międzynarodowe Targi Kwiaciarstwa i Ogrodnictwa ponownie otworzą swoje podwoje w Vijfhuizen w Holandii.

Dick van Raamsdonk na IFTF 2018

Więcej rejestracji niż w poprzednich latach

Van Raamsdonk opowiada więcej o tym, jak będzie wyglądać tegoroczne wydarzenie. Chociaż w praktyce może nie być możliwe pełne przewidzenie, jak będzie wyglądał pierwszy IFTF od czasu pandemii, liczba rejestracji daje bardzo pozytywną perspektywę. Otrzymujemy więcej rejestracji niż w poprzednich latach, z których wiele pochodzi z zagranicy. To naprawdę zaskakujące, że szczególnie holenderskie firmy są bardziej niechętne wystawieniu w tym roku. Sporo zrezygnowało w tym roku, ponieważ nie są do końca pewni, jak to będzie wyglądać, i czekają do przyszłorocznej imprezy. Z kolei firmy zagraniczne bardzo chętnie się wystawiają. Mamy również dużą liczbę gości z zagranicy, na przykład z Ameryki Południowej, Afryki i Bliskiego Wschodu.

Van Raamsdonk wspomina, że ​​wysoki numer rejestracyjny może być konsekwencją tego, że jest to pierwszy rok, w którym wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Niemniej liczby są wysokie, co jest bardzo obiecujące. Jeśli chodzi o rozmiar, będziemy mieć około dwie trzecie tego, co kiedyś, co jest dobrą przestrzenią, na której będzie się wystawiać ponad 150 firm.

Dlaczego nie wirtualny IFTF?

W ciągu ostatnich lat wszyscy coraz bardziej przystosowali się do spotkań online. Jednak wersja internetowa IFTF nigdy nie wchodziła w grę, wyjaśnia Van Raamsdonk. Taka impreza fizyczna to nadal jedyny właściwy sposób na spotkanie z kolegami i klientami z naszej branży. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z kwiatami, ważne jest, aby osobiście zobaczyć produkty oraz móc ich dotknąć i powąchać. Dlatego, choć wiele osób pytało, internetowy IFTF nigdy nie byłby zbliżony do edycji fizycznej. Ponowne fizyczne zorganizowanie imprezy po odwołaniu w zeszłym roku może być korzystne. Zwykle uczestnicy IFTF spotykają się co roku, a teraz nie mieli okazji zaprezentować swoich nowości. Dlatego myślę, że dzięki temu tegoroczna impreza będzie jeszcze ciekawsza, bo będzie jeszcze więcej do zaprezentowania zwiedzającym.

Nie możesz czekać

Już w lipcu zdecydowaliśmy, że chcemy, aby IFTF odbył się ponownie i był najlepszym możliwym wydarzeniem, jakie możemy zorganizować w danych okolicznościach, mówi Van Raamsdonk. To nasza nowa normalność i musimy się dostosować, nie możesz czekać w nieskończoność. Ostatnio wiele ograniczeń dotyczących podróży stało się łagodniejszych, co oznacza, że ​​więcej krajów może podróżować do Holandii. Po przyjeździe wszyscy będą musieli postępować zgodnie z pomiarami i mamy politykę zerowej tolerancji, ponieważ ważne jest, aby wszyscy byli tak bezpieczni i zdrowi, jak to tylko możliwe. Wszyscy uczestnicy będą potrzebować dowodu szczepienia lub negatywnego testu na Covid, aby uzyskać dostęp do budynku. Zgodnie z obowiązującymi holenderskimi przepisami, w środku nie jest wymagane zachowanie dystansu społecznego i masek. Gdy przestrzegamy ograniczeń, wszyscy są mile widziani i uważamy, że reszta wydarzenia będzie jak za dawnych czasów.

Źródło: FloralDaily

Pełną listę wystawców można znaleźć tutaj.