I retro, i romantyczna. Róża na ślub w stylu vintage

Ceremonia ślubna w estetyce retro to sentymentalna, nadzwyczaj romantyczna podróż w przeszłość. Lubimy przecież myśleć, że dawniej kochało się prawdziwiej, pełniej i na zawsze. Niezastąpione w kreowaniu nawiązującej do minionych czasów atmosfery będą między innymi różane kompozycje florystyczne.


Róża to wszakże kwiat od wieków kojarzony z miłością oraz niekwestionowana królowa bukietów i dekoracji ślubnych. W stylistykę vintage wyjątkowo dobrze wpisze się odmiana Avalanche+®, szykowna i ekskluzywna, ale wciąż subtelna, o klasycznym kształcie i w delikatnych, niebanalnych barwach. W zaprezentowanych aranżacjach wykorzystano biały wariant, który uzupełniono trzema pastelowymi wariacjami. To Lovely, Pearl i Peach Avalanche+®, w finezyjnych, pudrowych odcieniach masy perłowej, kremu, brudnego różu, brzoskwini, czy moreli. Prace przybrane zostały bielonymi dodatkami w stylu retro: ruszczykiem, szarłatem zwisłym, drżączką większą, czy szparagiem pierzastym. Do staroświeckiej elegancji odwołują się też liście monstery pokryte farbą w kolorze starego złota.


Tradycyjne formy aranżacji doskonale odnalazły się w historycznej (konkretniej: neobarokowej) scenerii sesji zdjęciowej, czyli w Pałacu Zdunowo           z 1905 roku. Do klimatu vintage pieczołowicie dopasowano również pozostałe detale wystroju, tworząc spójną całość. To między innymi stylowa, biało-złota papeteria ślubna (uwagę zwraca plan stołów zawieszony na mosiężnej bramce), oryginalna kryształowa zastawa i złote sztućce, czy nieco rustykalne obrusy i serwetki z lnu. Przywodzące na myśl lata 20. stylizacje panny młodej dopełniają konwencję inspirowaną przeszłością. Pamiętajmy jedynie, że odtwarzając taką koncepcję należy wykazać się dużą dozą wyczucia – nie chcemy, by uroczystość wyglądała staromodnie!

róże Avalanche+® aranżacje florystyczne Anna Rosochacz miejsce Pałac Zdunowo organizacja Blush Wedding Planner zdjęcia Agata Hułas modelka Aleksandra Kownacka papeteria Karteria Zaproszenia dekoracje drobne cuda suknie Anna Sarnowska Studio buty MY WISH Your Dream Shoes, Kasia Sowińska Wedding Shoes biżuteria Pillow Design makijaż Maris Make Up fryzura Upięcia z M. słodkości Blended & Co.