Co ciekawego na 40 jubileuszowych Targach florystycznych IPM Essen

IPM   Essen  to  wiodące w  Europie  targi ogrodnicze z bardzo   ważna częścią   florystyczną.  

Właśnie  Targi  florystyczne w Essen  od lat są  najważniejszymi  targami  w naszej  branży, to  tu  florystom  prezentowane  są  wszystkie  roślinne  nowości  oferowane  przez hodowców, tu odbywają  się  bardzo  ciekawe  pokazy  florystyczne  prowadzone  przez  najlepszych europejskich  florystów.  W  Essen  możemy  się  spotkać i wymienić  doświadczenia z  florystami  z całej  Europy  i nie  tylko   goszczą  tu floryści  z całego świat

Puchar Targów IPM 2024: „NASZE SERCE bije na zielono”

Efektowna inscenizacja, ekscytujące kreacje i mnóstwo twórczej zabawy – w IPM Messe Cup zawsze warto wziąć udział. Niezależnie od tego, czy jest to florysta czy ogrodnik, praktykant czy mistrz – każdy zawodnik ma szansę zaprezentować siebie, swoje umiejętności i swoje przedmioty w IPM Essen w kategorie „bukiet”, „zielony bohater w doniczce” i „sadzenie w doniczce”. Temat trójstronnego konkursu brzmi „MISJA: KWIATOWA PRZYSZŁOŚĆ”. Nie można ignorować sygnałów alarmowych młodego pokolenia w sprawie ochrony klimatu i środowiska. Puść wodze fantazji i okaż nam w osobistym „oświadczeniu” swoją miłość do różnorodnej i kwitnącej przyrody. IPM Messe-Cup skupia się na wachlarzu usług florystycznych i ogrodniczych – połączonych z dużą dozą kreatywności. W każdej kategorii prace, które najlepiej realizują temat w ramach bezpłatnego projektu, zostaną nagrodzone nagrodami. Konkurs jest szczególnie wartościowy dla kolejnego pokolenia projektantów. Dzieje się tak dlatego, że jury nagradza także najlepszych stażystów w każdej kategorii. Ponadto zwycięzca kombinacji otrzymuje upragniony puchar IPM Messe Cup.

Na targach IPM ESSEN 2024 nagroda Show Your Colours zostanie wręczona już po raz szósty. Organizatorem nagrody jest Messe Essen we współpracy z BIZZ Communications. Show Your Colours 2024 opowiada o wartości dodanej rośliny wyrażonej poprzez historię stojącą za rośliną, tj. opowiadanie historii. Można zgłaszać zarówno rośliny, jak i koncepcje roślin. Często nie wystarczy po prostu odłożyć roślinę na półkę, aby zachęcić konsumenta do jej zakupu. Sama roślina ogrodowa może wyglądać pięknie, ale nie zawsze tak jest. Dzięki wartości dodanej w postaci etykiety, pięknej doniczki, sprytnej koncepcji lub po prostu przekazaniu informacji o roślinie, może przyciągnąć więcej uwagi. Obecnie firmy są na to dobrze przygotowane i dają swoim roślinom odrobinę więcej. Aby zachęcić uczestników targów* do przedstawienia swoich produktów w odpowiednim świetle i dodania im czegoś ekstra, stworzono nagrodę Show Your Colours Award IPM.


Foto: Rainer Schimm/©MESSE ESSEN GmbH

Pokaz nowości IPM

Od 2008 roku najnowsze innowacje roślinne są wystawiane i nagradzane podczas IPM Novelties Show w IPM ESSEN. Wszyscy wystawcy zakładów na IPM ESSEN będą mieli możliwość zaprezentowania swoich innowacji w hali 1A. „Innowacjami” w rozumieniu regulaminu wystawy będą nowe rasy oraz nowe formy dzikie i wzrostowe, które nie były dotychczas znane i nie były wystawiane na żadnych innych niemieckich targach. Zarejestruj się i zapewnij sobie tytuł „Roślinna Nowość IPM 2024”. Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach

„Rośliny kwitnące i szklarniowe”

„Rośliny kwitnące wiosną”

„Rośliny rabatowe i balkonowe”

„Kwiaty cięte”

„Krzaki i krzewyy


Spektakl sceniczny IPM ESSEN: Świat FDF

Na scenie pokazowej FDF czołowi kwiaciarnie z kraju i zagranicy wreszcie spotkają się ponownie podczas IPM ESSEN 2023 w dniach 24–27 stycznia i zainspirują branżową publiczność kreacjami kwiatowymi. Na gości branżowych w Essen czekają dwa czołowe zespoły z międzynarodowej florystyki. „FLOOS – sekret rzemieślnika” oraz „Rośliny i kwiaty Decorum” przyciągają najlepszych międzynarodowych projektantów na światowej sławy scenę pokazową FDF w hali 1A w IPM ESSEN. Znani mistrzowie florystyki pokażą swoje najnowsze kwiatowe kreacje i zainspirują fantastyczną florystyką pokazową. Wydarzenia sceniczne „W zakupach leży zysk” z Holenderską Plantacją Zasłon dały konkretne impulsy praktyczne. Dzięki tym najwyższej klasy międzynarodowym pokazom scenicznym i profesjonalnym wydarzeniom do codziennej praktyki w branży kwiatowej Fachverband Deutscher Floristen e.V./FDF i jego partnerzy oferują zróżnicowany program wydarzeń na scenie pokazowej FDF. Gwarantuje inspirację, motywację i wiele nowych pomysłów na udaną praktykę florystyczną na początku roku biznesowego 2024.

 

Czołowi międzynarodowi  floryści  gośćmi w FDF FLOOS – tajemnica rzemieślnika FLOOS to pierwsza internetowa platforma edukacyjna i biblioteka, która krok po kroku prezentuje przepisy kwiatowe od wpływowych międzynarodowych mistrzów florystycznych w formie filmów i zdjęć. Co miesiąc dodawane są nowe kolekcje przepisów, dzięki czemu obserwujący i studenci są na bieżąco z najnowszymi międzynarodowymi wzorami kwiatowymi. Szefem tej koncepcji jest charyzmatyczny frontman Carles J. Fontanillas z Barcelony/Hiszpania. Zawsze udaje mu się zgromadzić innych uznanych ekspertów florystycznych z całego świata i zaprezentować ich na platformie. W ten sposób „FLOOS – tajemnica rzemieślnika” stale się rozwija i cieszy się doskonałą reputacją jako platforma innowacyjnych receptur florystycznych od profesjonalistów dla profesjonalistów. Co roku FLOOS publikuje także książkę z pomysłami na projekty kwiatowe. Na IPM ESSEN 2024 Fachverband Deutscher Floristen e.V./FDF i FLOOS zaprezentują tę udaną koncepcję nauczania i zaproszą do Essen znane międzynarodowe osobistości ze społeczności FLOOS. Wykonawcy zapewnią wgląd w niezwykłe projekty, innowacyjne techniki i współczesną florystykę w najlepszym wydaniu.

 
 
Decorum – ruch ekologiczny

Decorum to marka premium ponad pięćdziesięciu holenderskich hodowców. Wszystkich łączy zamiłowanie do wysokiej jakości roślin i kwiatów. Większość członków tego stowarzyszenia to firmy rodzinne, wiele z nich jest już w trzecim lub czwartym pokoleniu. Wszyscy wspólnie pracują nad marką Decorum, która oznacza jakość, innowacyjność i zrównoważony rozwój. Od wykorzystania naturalnej energii po najbardziej zaawansowane techniki uprawy, hodowcy Decorum nieustannie angażują się w uczynienie świata lepszym miejscem. Kluczowe znaczenie ma mniej plastiku i mniejszy ślad CO2. Zaangażowanie Decorum wyraża się w międzynarodowych występach scenicznych w FDF World. Na TOP wydarzeniach światowej sławy projektanci florystyczni prezentują jakość marki w wyrazistych wzorach kwiatowych. Panujący mistrz świata Nicolaus Peters z Niemiec, Robert Bartolén ze Słowacji, Ahti Lyra z Estonii oraz Olga Sharova i Roman Steinhauer z Rosji to poszukiwani na całym świecie projektanci, nauczyciele i mentorzy florystyki, cieszący się dużym zainteresowaniem w sieciach społecznościowych. Na IPM ESSEN zainspirują gości swoją fantastyczną sztuką kwiatową. Jako przedstawiciele branży o międzynarodowej sławie opowiadają się za ścisłym powiązaniem wiedzy specjalistycznej w zakresie produkcji, jakości wysokiej klasy produktów ekologicznych oraz ich specjalistycznego projektowania i wykorzystania w marketingu.

Program  pokazów
Hala 1A/Green City –
Na scenieWTOREK – 23.01.24
10:00 Prezentacja FDF Bayern Kwalifikacje WorldSkills 2024 Część I
 
13:15 Nicolaus Peters, mistrz świata w florystyce, przemawia na scenie jego drogę na Puchar Świata, najważniejsze międzynarodowe wydarzenie, jego towarzyszy prezentowane przez FLEURAMETZ & FDF
 
14:00 Otwarcie: FLOOS – tajemnica rzemieślnika międzynarodowi projektanci florystyczni na scenie 
 
16:00 Prezentacja FDF Bayern Kwalifikacje WorldSkills 2024 Część III – FINAŁ
 
ŚRODA – 24.01.24
10:30 Zysk tkwi w zakupie FDF i Plantion obecne: następna generacja
 
13:00 FLOOS – tajemnica rzemieślnika międzynarodowi projektanci florystyczni na scenie 
 
15:00 Zielony ruch przez Decorum i FDF
 
CZWARTEK – 25.01.24
11:00 Zysk tkwi w zakupie FDF i Plantion obecne: następna generacja
 
14:00 Zielony ruch przez Decorum i FDF
 
PIĄTEK – 26.01.24
10:30duży obraz w świecie FDF – podziękowania dla wszystkich autorów
12:00 Ceremonia wręczenia nagród IPM Messe Cup 2024
 
IPM ESSEN 2024: Międzynarodowe wspólne stoiska prezentują świat ogrodnictwa 16 krajów prezentuje typowe rośliny i technologie na wiodących targach na świecie Jako wiodące na świecie targi ogrodnicze, IPM ESSEN zaoferuje swoim gościom: kompleksowy przegląd innowacji i trendów rynkowych od 23 do 26 stycznia 2024 r Szczególną rolę odgrywają tu wspólne stoiska międzynarodowe. Tam zaprezentują się wystawcy z jednego kraju ich specyficzne dla kraju instalacje i rozwiązania techniczne w zwięzłej formie i razem. To jest wyjątkowe możliwość dla gości branżowych uzyskania wglądu w różnorodną gamę produktów oferowanych przez każdego z nich naród. W roku 2024 wspólne stoiska z 16 krajów: Belgii, Chin, Kostaryki, Dania, Francja, Wielka Brytania, Indie, Izrael, Japonia, Korea, Holandia, Polska, Portugalia, Hiszpanii, Turcji i USA.
Polską ekspozycje  znajdziecie w  Hali  6
 
Warto  wybrać   sie  do  Essen  ,obejrzeć  na żywo  to  wszytko  poczuć klimat  najwiekszego  florytycznego  wydarzenia  w 2024roku
Ja  sie osobiście  wybieram, możecie mnie spotkać  w Essen  od 23-25  Stycznia
Nasza  redakcja na bieżąco   będzie publikować   sprawozdania  z targów   na portalu  i na naszym proifilu  na FB
Zdjecia  IPM  Essen