Joseph Massie-Minikurs na temat maksymalizacji sprzedaży w Walentynki,

Joseph Massie

Jeśli jesteś podobny do wielu moich uczniów, w tym miesiącu będziesz zajęty przygotowywaniem swojej strategii sprzedaży walentynkowej, a dużą częścią tych przygotowań będzie zdefiniowanie Twoich ofert – Twojej kolekcji produktów, które chcesz sprzedawać w szczytowym okresie. Ale jak dokładnie zebrać kolekcję bukietów, które SPRZEDAJĄ na Twoim rynku? Co to za sztuczka? A na co trzeba uważać? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc na tej drodze:

1. ZAWSZE pamiętaj o kliencie. Znasz najlepiej swój rynek, więc kiedykolwiek projektujesz bukiet lub zastanawiasz się, co uwzględnić w swoim pakiecie ofert – zawsze, zawsze – zadaj sobie pytanie NIE czy Ty kupiłbyś to… ale czy TWÓJ KLIENT kupiłby ten bukiet zamiast tamtego. To niewielka zmiana, ale mój Boże, robi różnicę!

2. Nie przytłaczaj klienta. Nikt nie musi widzieć 25 różnych stylów bukietów walentynkowych. Nikt. Jest to nadmiernie stymulujące i niepotrzebne, a ponadto często oznacza, że będziesz musiał utrzymywać większy poziom świeżego zapasu. Nie komplikuj 7 – 10 rodzajów bukietów (najwyższej jakości) powinno wystarczyć.

3. Miej BOHATERA. Stwórz jeden fantastyczny produkt, który spełnia wszystkie oczekiwania Twojego idealnego klienta. Musi to być opcja łatwa, jedyna dla większości Twoich klientów – wybór, o którym nawet nie muszą myśleć, taki jest dobry. Dobrze go zrób, dobrze wyceniaj i dobrze SPRZEDAWAJ.

4. Zmieniaj swoje progi cenowe. Tak, chcesz mieć swojego bohatera, ale będziesz potrzebować również czegoś z niższej półki, niż byś chciał.  Dla tych, którzy mogą wydać trochę mniej na kwiaty. I odwrotnie, będziesz także chciał opcję WYPŁYŃ. NA. SZEROKIE. WODY. i pójdź w kierunku niektórych luksusowych projektów. Nie bój się pokazać bogactwa tego, co możesz zaoferować. Jeśli to wszystko brzmi zdroworozsądkowo i chcesz więcej, dołącz do nas w ramach Flower Class.


Joseph Massie  jest  kreatywnym przedsiębiorcą stojącym za Flower Class, rewolucyjną platformą edukacyjną online dla projektantów kwiatów. Jest także artystą, podcasterem, autorem i pięciokrotną złotą medalistką RHS Chelsea Flower Show. Jest  też autorem książki  bestsellerów „The Flower School”.