Kamil Karwot-Zapraszam do mojej florystycznej bajki…

Zapraszam do mojej florystycznej bajki… Jakiś czas temu, w sierpniu tego roku odbyły się warsztaty florystyczne pt.: „Dekoracje ślubne z polotem”. Zostały zaplanowane oraz zorganizowane w  autorskiej Pracowni Florystycznej FENIKS Kamil Karwot w Rybniku. Podczas warsztatów powstało pięć wersji przykładowych dekoracji ślubnych w różnych stylach. Do realizacji tego projektu zaprosiłem Katarzynę Gretę Grondkowską z GretaFlowers w Bórówcu.

Te warsztaty były zwieńczeniem kilku tygodni przygotowań, ale efekty końcowe mojej współpracy z Gretą mówią same za siebie. Na warsztatach asystowały mi: Iwona Zakowicz-Karabań, Karina Marchwińska, Weronika Weiner oraz Aneta Pander – dziękuję im za pomoc.


Klimatyczne wnętrza sali balowej Restauracji InoWino ŚWIERKLANIEC w Rybniku dopełniły swoim pięknem powstałe dekoracje ślubne.  Pierwszym stylem wykonanym w tym projekcie była instalacja rustykalna, z wykorzystaniem kurtyny z kwiatostanów chryzantemy Pina Colada Chrysanthemum w barwie białej, których sponsorem jest firma SIGMA International Poland z Warszawy. Biała chryzantema połączona z gipsówką i szparagiem pierzastym  oraz prosem ‘Fountain’ pięknie odznaczała się na tle surowych cegieł.

Kolejną odsłoną dekoracji ślubnej była wersja urban jungle z dużą ilością zieleni w postaci liści: monstery, chamaedory, ruszczyka i szparaga pierzastego. Ważnym elementem przewodnim był kolor różowy: hortensji, goździka, ćmówki oraz gloriozy, które pięknie
współgrały z złotem oraz zielenią. Pojawiła się również Craspedia globosa. Trzecią wersją wykonaną na moich warsztatach był styl boho z pampasami. Ten styl jest ostatnio bardzo popularny wśród wyborów młodej pary jako dekoracja ich wymarzonego
dnia. Ważnym dodatkiem jest eukaliptus w różnych odmianach oraz kwiatostany trawy pampasowej. Kolorowym elementem kwiatowym w tym przypadku były dalie, róże, lwie paszcze oraz szarłat. Dopełnieniem całości były różne rodzaje traw.
Romantyczną wersję dekoracji ślubnej wykonałem z Róż Avalanche+® w trzech kolorach: białym, różowym oraz brzoskwiniowym – Ta wersja mnie osobiście najbardziej przypadła do gustu, najwięcej przyjemności sprawiło mi jej wykonanie.
Róża gałązkowa, dzwonek oraz eustoma została dodana do wspaniałych róż Avalanche+®, które przekazała firma SIGMA International Poland z Warszawy. 

Bazę zieleni w tym przypadku stanowi: bluszcz , liście chamaedory, ruszczyk, szparag sierpowaty. Ostatnim przygotowanym i wykonanym podczas tego projektu stylem była wersja dekoracji leśnej, w której kwiatowym punktem była błękitna ostróżka połączona z paprociami, trawami, tawułką, bluszczem oraz szparagiem pierzastym. Kolejnym sponsorem warsztatów była firma Victoria z Morawicy koło Krakowa, która przekazała florety, gąbki florystyczne, ringi oraz kształtki serca na potrzeby mocowania kwiatów żywych, bardzo dziękuję za okazaną pomoc.

Efekty końcowe warsztatów dekoracji ślubnych zostały wykorzystane i zaprezentowane podczas przepięknej sesji zdjęciowej autorstwa Szymona Michalczyka

Tekst  Kamil  Karwot