Karnawałowe warsztaty florystyczne w Rybniku

Niezależnie od tego co się dzieje wokół cały czas trzeba podnosić swoje kwalifikacje, florystyka ciągle się zmienia i rozwija. Chcąc pracować w naszym zawodzie trzeba się ciągle dokształcać.

Nasz portal patronował warsztatom florystycznym „Romantyczne bukiety oraz kompozycje w dwóch odsłonach: na karnawał oraz  święto zakochanych” zorganizowanym przez Pracownię florystyczną-Feniks Kamil Karwot w Rybniku dla swoich pracownic.  Warsztaty na zaproszenie Kamila prowadził jeden z naszych redaktorów Michał Bursig.

Dzięki pomocy Sigma International Polska  Avalanche + roses i Pina Colada Chryzantemum uczestniczki warsztatów mogły pracować na super materiale.W naszych pracach główną role odgrywały róże z grupy Avalanche -Pink Avalanche, Peach Avalanche i White Awalanche  .

Moim zdaniem piękne pastelowe róże Avalnche doskonale nadają się do karnawałowych dekoracji i bukietów są też predysponowane do niesamowitych delikatnych walentynkowych bukietów.

Ze względu na swoje ulotne piękno i znacznie  niższą cenę mogą być doskonałą alternatywa dla czerwonych róż w tym dniu.

Uczestniczki ćwiczyły układanie skrętoległe bukietów czyli podstawy ale dzięki fajnemu materiałowi ciekawym dodatkom efekt ich pracy był bardzo ładny.

Zafarbowany na biało i  błękitnie szparag pierzasty (Asparagus setaceus) , zielono błękitny eucaliptus populus granito i liscie phlebodium  podkreślały zimowy karnawałowy wygląd bukietów.

Uczestnicy pracowali też na białej chryzantemie z grupy Pina colada.

Jej śnieżno-biały kolor powoduje że doskonale nadaje się do zimowych bukietów a jej trwałość faktura i przestrzenność powoduje że bukiety z jej wykorzystaniem cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Chryzantemy są bardzo trwałe maja spore gałązki i dobrą cenę świetnie się nadają do przestrzennych prac . My na warsztatach wykonaliśmy spory wieniec w kształtce z gąbki   Może być świetną dekoracją na zewnątrz przed balem karnawałowym, wejściem do hotelu czy biura Można go powiesić ,postawić na sztalugach. 

                                                                 A zmieniając dodatki jest coraz częściej stosowany jako wieniec na ostatnie pożegnanie.

Pięknie dziękuję za zaproszenie –organizatorowi Kamil Karwot.

Uczestniczką: Dorota Zmarzły, Karina Marchwińska oraz Agnieszka Gołecka.

Autorem zdjęć są Dorota Zmarzły –Dorota Zmarzły fotografia.

I Kamil Karwot.

Dla mnie to była wielka przyjemność prowadzić takie warsztaty, tym bardziej że organizator zapewnił  sporo pięknego, różnorodnego materiału florystycznego i twórczej wolności.

Przy takiej pracy człowiek cały czas się uczy zawsze jednak doradzam na takich warsztatach technika florystyczna, znajomość materiału wiedza o roślinach to podstawy.

Warto wzorować się na innych podpatrywać ale od początku należy mieć swój indywidualny styl.

Michał Bursig