Miejska Dżungla – Urban Jungle

Od co najmniej kilku lat da się zaobserwować wzmożone zainteresowanie ludzi roślinami doniczkowymi . Dla wielu ludzi to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, dla niektórych nawet sposób na życia.

                                                                                                                                                                                                                                              Powstało wiele grup w mediach społecznościowych,  na których pasjonaci wymieniają doświadczenia, szukają roślin i porad. W mojej pierwszej kwiaciarni też było widać wzmożone zainteresowanie roślinami, poradami o ich pielęgnacji, klienci poszukiwali podłoży, nawozów czy doniczek.  a przede wszystkim usług i takiej jakości roślin,  które niedostępne są w marketach.

Rośliny w naszym otoczeniu wpływają pozytywnie na  nasz nastrój, poprawiają znacznie nasze samopoczucie,  zwiększają ilość tlenu i korzystną wilgotność powietrza, są też gatunki,  które oczyszczają powietrze z toksyn. Niebagatelne są też ich walory estetyczne.

Od dawna wiadomo że przebywanie wśród roślin uspokaja, poprawia nastrój dlatego wiele osób tworzy swoje małe ogrody lub wręcz miniaturowe dżungle.

Dlatego postanowiłem działać.

Do tego konceptu przygotowywałem się wiele  lat z tego  ostatnie 2 lata metodycznie.

Zaczęło się od pokazu firmy VHV Flowers and Greens  na Targach Gardenia w 2019 roku  „Rośliny w walce ze smogiem, który miałem zaszczyt współorganizować z ramienia VHV Flowers and Greens  i jednocześnie być jednym z prowadzących pokaz. Od tego czasu publikowałem na profilu mojej kwiaciarni i na moim osobistym profilu na FB i Instagramie informacje o różnych roślinach doniczkowych ich wymaganiach i zasadach pielęgnacji + oczywiście piękne zdjęcia .

Obserwowałem bacznie wszelkie grupy miłośników roślin doniczkowych na FB czego szukają i jakich usług oczekują.

Do mojej pierwszej kwiaciarni sprowadzałem coraz więcej roślin, ich sprzedaż rosła bardzo znacząco, aż przyszedł czas gdy rośliny  przestały się u mnie mieścić. Dlatego pierwszego sierpnia uruchomiłem specjalistyczny sklep z roślinami doniczkowymi – Urban Jungle –Kwiaciarni Pod Zegarem to też efekt mojej pasji . Sam nawet nie wiem kiedy uległem czarowi roślin. Więc skoczyłem na głęboką wodę  znalazłem piękny 88 metrowy lokal w centrum miasta  z dużą przeszkloną witryną, umoWięc skoczyłem na głęboką wodę  znalazłem piękny 88m lokal w centrum miasta  z dużą przeszkloną witryną z dostępem do dużej ilości naturalnego światła w bardzo ciekawym otoczeniu kieleckiego centrum biznesowego,  kilkadziesiąt metrów od Urzędu Wojewódzkiego.

Sprowadzam wiele gatunków roślin, ale tu klienci mają otrzymać też fachowe doradztwo, mogą zaopatrzyć się w odpowiednie podłoża do kwiatów, nawozy, donice i pojemniki do kwiatów jak i inne akcesoria. Oferujemy usługi doradcze, nasadzenia i przesadzanie roślin oraz dostarczamy rośliny klientom. Chciałbym  was zachęcić do wprowadzenia w waszych kwiaciarniach większej ilości kwiatów doniczkowych. Coronawirus  sprawił,  że wiele klientów ich poszukuje, ludzie oczekują jednak też fachowej porady. Ten segment biznesu florystycznego będzie się rozwijał.  Dla fachowców takich jak my markety nie są konkurencją,  jako doradca klienta w firmie importującej do Polski kwiaty widzę w ostatnich  latach  znaczny wzrost zainteresowania tymi roślinami. Na  rynku pojawia się masa ciekawych gatunków i odmian  roślin,    to zaczyna się robić bardzo ciekawy segment rynku.   Warto z tego skorzystać.

Zachęcam  Was do promowania roślin na profilach waszych firm,  na fb i Instagramie, prezentowana pięknych zdjęć ciekawych gatunków z krótkim opisem jak je pielęgnować.

Możecie zawsze liczyć na naszą pomoc, podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami.

W razie pytań proszę piszcie na redakcja@floraplus.pl postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.

Michał Bursig