Tajemnice romantycznych wyznań

Płatki róż kojarzą się z romantycznymi czynami. A jak się bez nich obejść na ceremonii ślubnej? Starożytni Rzymianie wprowadzili tradycję używania płatków róż jako atrybutu podczas uroczystych wydarzeń. To oni po raz pierwszy zapragnęli rozsypywać te luksusowe kwiaty na płatkach podczas różnych ważnych wydarzeń, co dziś też często jest w zwyczaju.

Płatki to wspaniały materiał na oryginalny i stylowy bukiet. Girlandy z żywych płatków róż można ułożyć w idealnej linii, dodają ruchu i żywotności, nadając bukietowi szczególnego uroku. Za taką decyzją przemawia jeszcze jeden argument – koszt płatków jest stosunkowo niski. I ośmielam się zapewnić – takie elementy nie będą zbyteczne w bukiecie, zwłaszcza jeśli jest przeznaczony do sesji zdjęciowej! Taki wystrój wygląda na bogatszy, bardziej efektowny, bardziej romantyczny i wybierając pomiędzy „Miłością” a „Pasją”, to tutaj bez wątpienia jest to „Pasja”.
Wizerunek uwodzicielki na pierwszy rzut oka urzeka i przyciąga, dziewczyna wydaje się nieprzystępna, ale jednocześnie wyczuwa się w niej pewną figlarność i pragnienie nawiązania nowych znajomości i doznań. Bukiet składa się z jasnoróżowych róż z dodatkiem burgundowych odmian. Nowa alstroemeria „Noa” jest prawie niewidoczna, ale to ona nadaje szkarłatne akcenty. Ostatni szlif – prawie czarna orchidea phalaenopsis kieruje spojrzenie nieco na środek. Czarne pióra i barwiona „koralowa paproć” wygładzają jasność kolorów na brzegach bukietu. Wspaniała czarna sukienka do ziemi, obszyta czerwoną nitką płatków z lekkimi ażurowymi wstążkami to główny motyw przewodni tego obrazu.
Nie spiesz się, aby wyrzucić płatki róż. Możesz marzyć i dalej cieszyć się pięknem. Najczęściej płatki róż są wykorzystywane w kuchni i kosmetyce. Ale do takich celów zalecamy używanie kwiatów z własnych upraw.
Rośliny dla biznesu są poddawane specjalnej obróbce, przez co tracą swoje korzystne właściwości. Ale nadal możesz skutecznie używać płatków. Stwórz dekorację lub mebel. Istnieją techniki, w których nie kwiat jest całkowicie rozłożony na płatki, tworząc nowy kształt, a same płatki stają się „cegłami” dla nowej kreacji.
Ze zwykłych róż i płatków można wiele zrobić, wystarczy puścić wodze fantazji.

Przepis na niezwykły bukiet suchych płatków róż

Kwiatostany róży są rozbierane na osobne składniki. Każdy płatek nawleczony jest na ozdobną nitkę lub drut i w tej postaci suszy się go w stanie zawieszonym w ciemnym, wentylowanym miejscu. Po tygodniu otrzymujesz przepiękne girlandy ciemnych odcieni. Może być używany jako dekoracja do dekoracji wnętrz. Jeśli dodasz odrobinę lakieru, kolory staną się bardziej żywe i żywe, jakby były spryskane wodą. Następnym krokiem jest stworzenie drucianej konstrukcji, na której umieścisz girlandy. A cały proces kończy składanie bukietu.
Świeże kwiaty doskonale współgrają z suchym materiałem. Pąki świeżych róż, alstromerii, astrów i goździków są wyprostowane między suchymi płatkami, pozostawiając miejsce do zastanowienia. We wnętrzu uzyskane elementy dekoracyjne można wykorzystać do dekoracji domowych kompozycji i upominków. Jaka dziewczyna nie marzy o romantycznej sesji zdjęciowej w łodzi ozdobionej kwiatami. Czerwony to kolor miłości. Nie jest łatwo poprawnie przekazać odcienie czerwieni, aby nie była banalna, nie zlewała się w jedną wspólną masę. W dużych pracach potrzebne są dodatkowe kolory, które pomogą rozróżnić szczegóły głównego tonu.
Podstawą całej konstrukcji były barwione na czarno wijące się gałązki wierzby. Plagi barwionego na złoto chmielu i lekkie puchowe powojniki służą jako tło dla palety czerwonej róży, goździków i dalii. Brudnoróżowa alstremeria „Vallet” harmonizuje z odcieniem skóry modelki. Karmazynowej głębi dodaje bardzo niewielka ilość astry z serii Princess. Girlandy z żywych i suchych płatków róż „Black Magic” dają różnorodne czerwienie z czarnymi odcieniami.
Lepszym rozwiązaniem jest modelka w aksamitnej sukience. Pozostaje mieć nadzieję, że nasi bohaterowie będą szczęśliwi.
Autorem prac jest Peter Anokhin, znany i rozpoznawalny florysta z Azji Centralnej. Laureat wielu konkursów zawodowych. W 2019 roku na International Exhibition Expo 2019 Pekin w Pekinie po raz pierwszy reprezentował Kirgistan na World Flower Art Contest 2019. Według wyników mistrzostw wszedł do dwudziestu najlepszych kwiaciarni na świecie.
Kilka słów od Petera: „Mam taki stan. Prawdopodobnie to jest Inspiracja. Jest lepki. Prześladuje mnie od dzieciństwa. Mały Petya próbował zrobić coś z roślin, ale nic z tego nie wyszło. Powstał gniew na mnie, a nawet płakałem, dlaczego nie można zrobić tego, co przyszło z góry. Pamiętam, że wyciąłem łódkę z deski i ktoś powiedział mi w głowie: to nie to. Nauczyłem się jednak wyrażać świat wewnętrzny za pomocą roślin. Teraz rozumiem szaleństwo pisarzy, artystów.”
Autor: Piotr Anokhin
zdjęcia Arina Anatoleva