Akademia Marioli Miklaszewskiej -Królewska Wystawa kwiatów

Królewska Wystawa Kwiatów 2021

Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej ma wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w największej w naszym kraju i jakże prestiżowym, warszawskim evencie kwiatowym, Królewskiej Wystawie Kwiatów. W trakcie wygasającej pandemii jest to bardzo ważne wydarzenie kulturalne, które mam nadzieję zaspokoi potrzeby duchowe wielbicieli roślin, pasjonatów florystyki i  wszystkich tych, którzy czują potrzebę otaczanie się pięknem, kwiatami i sztuką.

Do wykonania przydzielono nam spory ważny odcinek tego wydarzenia. Kwiatami ubierzemy mityczne posągi, postaramy się odwzorować kwiatowe obrazy znanych malarzy oraz spróbujemy sprostać innym kwiatowym wyzwaniom. W Zamkowych Arkadach Kubickiego zaangażowana będzie cała obecna grupa mistrzowska, w składzie Urszula Asanowicz, Ewa Bugaj, Joanna Chabierska, Zbigniew Dziwulski, Arletta Lembowicz, Małgorzata Mazurek, Ewa Nowicka, Katarzyna Rduch, Maria Sarnowska, Marzena Struska oraz Dominika Wolna.

W tym roku nasza szkoła, Akademia Florystyczna Marioli Miklaszewskiej obchodzi piętnastolecie istnienia. Dzięki solidnemu programowi, który bazuje na szerokiej wiedzy o roślinach i gruntownych podstawach plastycznych wykształciliśmy blisko 200 znakomitych florystów i mistrzów florystyki, którzy z niesłabnącą pasją i powodzenie wykonują swój zawód. Wielu z nich to znani i wysoko cenieni w krajowym i międzynarodowym świecie florystycznym fachowcy.

Mariola Miklaszewska