IPM Essen – Rozdział 2.

Wiem, wiem, już przebieracie nóżkami i czekacie na dalsze informacje z targów, a w szczególności o meczu florystycznym, pomiędzy reprezentantami z różnych krajów europejskich. Aby zakwalifikować się i przyjechać do Essen, musieli najpierw wygrać eliminacje w swoim kraju.

Przypomnę, że Polskę w Essen reprezentowała Katarzyna Rduch, która wygrała eliminacje w konkursie ogłoszonym przez OASIS(R) Floral Products w Polsce w 2019 r. Temat ogłoszony przed rozpoczęciem meczu brzmiał „Urban”, na którego wykonanie każdy z uczestników miał 45 min wraz z dostarczonym materiałem roślinnym oraz gąbką z kolekcji OASIS(R) BLACK DESIGNER’s COLLECTION. Nie powiem, był stres i nerwy, jak to bywa przy tego rodzaju konkurencjach. Suma summarum, Katarzyna po ogłoszonym przez międzynarodowe jury wyniku, zajęła 3 miejsce. Na pozycji pierwszej uplasowała się reprezentacja z Rosji a na drugim z Włoch. To wydarzenie również pod pewnym względem było niezwykle. Katarzynie bowiem kibicowała, bardzo liczna grupa z Polski, która zdominowała widownię, obserwującą mecz. Tak ten rok był wyjątkowy. Gratulujemy zwycięzcom i biegniemy dalej.

[ngg src=”galleries” ids=”13″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Czy były jakieś nowości florystyczne, spytacie? Tak i już je przedstawiam. Zacznę raz jeszcze od firmy OASIS(R). Przed wspomnianym przeze mnie meczem, przedstawiciel firmy na Polskę-Lena Stryjska zaprezentowała specjalną gąbkę OASIS(R) BLACK IDEAL, która jest cięta w długie cylindry lub dość duże prostokąty, mogące pomieścić nawet do 20 l wody. Ich niezwykłość polega na tym, że dają nam wolę kształtowania bryły według naszego uznania. Jednak największym (przynajmniej dla mnie) pozytywnym zaskoczeniem były farby wodne w sprayu do roślin. Mój stosunek do tego typu narzędzi mogących zmienić charakter rośliny, a zarazem całość pracy florystycznej był dotychczas ambiwalentny. Jednak nowe farby firmy OASIS(R) po prostu mnie zachwyciły. Wprowadzają nieograniczone możliwości zabawy z kolorem. Zresztą sami zobaczcie.

[ngg src=”galleries” ids=”14″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Prawda, że prace powyżej są zachwycające? Wiedziałem, że Wam też się spodobają. Jednak targi IPM Essen to nie tylko firma OASIS(R). Na zakończenie trochę nowości roślinnych. Jako że jestem wielkim pasjonatem roślin z rodziny Wrzosowatych (Ericaceae) i powiem nieskromnie, że posiadam kolekcję kilkudziesięciu odmian Różaneczników (Rhododendron sp.), od razu przykuła moją uwagę nowa odmiana tego rodzaju. Różanecznik ‘Choco&Pink’ o brązowych liściach i kontrastujących z nimi różowymi kwiatami. Niestety nie był na sprzedaż. Inne rośliny, które również, były swoistym punktem fokusowym stoisk firm wystawienniczych były Ćmówki (Phalaenopsis sp.), poddane o tak chyba dla zabawy,  drobnym modyfikacjom. Czy przypadną do gustu klientom detalicznym, nie wiem, jednak nie można było przejść obok nich obojętnie.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]