Inwestujcie w siebie jak najwięcej!- Suzana Lonjak

Ponieważ Mistrzostwa Europy we Florystyce zbliżają się wielkimi krokami, pragniemy zaprezentować Wam sylwetki florystów biorących udział w konkursie głównym. Szanowni Państwo, przed Państwem: Mistrzyni Florystyki Chorwacji, Pani Suzana Lonjak!

Co było największym wyzwaniem w Twojej dotychczasowej karierze florystycznej…

Moim najważniejszym przeżyciem związanym z florystyką był moment, w którym wygrałam Narodowe Mistrzostwa Chorwackich florystów i zostałam reprezentantem Chorwacji na Europa Cup.

Co jest szczególnie fascynujące, gdy tworzysz swoje florystyczne prace?

Uwielbiam nowe techniki, ale każda z nich wymaga użycia odpowiednich materiałów, aby w końcu kolory spajały wszystko i mogła powstać idealna praca florystyczna. Właściwie kocham wszystko w tej pracy!

Co poleciłabyś młodym florystom, którzy nie do końca wiedzą, w jakim kierunku powinni się
rozwijać?

Innym florystom polecam, aby zdecydowanie zainwestowali w siebie jak najwięcej, chodzili na różne kursy i szkolenia i brali udział w różnych wydarzenia florystyczne, ponieważ tylko w ten sposób zrozumieją prawdziwą wartość florystyki i będą mogli się nią coraz bardziej cieszyć.

Jakie są Twoje oczekiwania dotyczące Europa Cup w Katowicach?

Mam zaszczyt być uczestnikiem tego wydarzenia, na którym mam nadzieję poznać wielu nowych wspaniałych ludzi i oczywiście zdobyć nowe doświadczenia kwiatowe.