logo targów Zieleń to Życie

Zieleń to życie & Flower Expo Polska – łączymy zielony biznes

Już wkrótce – 2-4 września 2021 r. spotkamy się w Warszawie na 28. Międzynarodowa Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA. Wystawa jest największą prezentacją roślin ozdobnych w Europie Środkowej. Odwiedzający targi będą mogli poznać ofertę ponad 139 firm z Polski, Holandii, Niemiec, Belgii, Francji, Włoch i Danii. Roślinom ogrodowym, które stanowią serce wystawy, towarzyszyć będą elementy wyposażenia ogrodów, technika i technologie dotyczące terenów zieleni i produkcji roślin oraz florystyka.

logo targów Zieleń to Życie
Program Wystawy dostarcza wiedzy i inspiracji biznesowych, a jego formuła jest otwarta na rozwiązywanie problemów i podawanie sprawdzonych rozwiązań – udział w wydarzeniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Program targów

Odwiedzający targi producenci roślin oraz handlowcy i kupcy z centrów ogrodniczych będą mogli się
dowiedzieć o:

 • najnowszych trendach konsumenckich i działaniach, które w związku z tym warto podjąć
  (Alicja Cecot, portal dla producentów szklarniowych 'Pod Osłonami’),
 • trudnościach, nowych technologiach i rozwiązaniach dotyczących wprowadzania i
  rozwoju e-commerce (Sebastian Błaszkiewicz oraz Katarzyna Manios, Unity Group)
 • wdrażaniu paszportyzacji roślin (Agnieszka Sahajdak z Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa).

Architekci krajobrazu, wykonawcy ogrodów i przedstawiciele samorządów, władz lokalnych i
developerów powinni zwrócić szczególną uwagę na coroczną konferencję Mocno Zielone Miasto:

 • dr Charlie Hall z Texas A&M University opowie o wartościach inwestycyjnej i monetarnej, ale także o społecznej, zdrowotnej i klimatycznej wartości roślin.
 • Bartłomiej Gasparski, Palmett i Wojciech Januszczyk z Fundacja Krajobrazy opowiedzą o najnowszych rozwiązaniach zastosowanych przez polskich projektantów zieleni.
 • Tom Rozendal z Bredy w Niderlandach wprowadzi widzów w koncepcje miasta wpisanego w park i opowie, w jaki sposób miasto zmierza do realizacji takiego projektu.
 • dr inż. Przemysław Szwałko, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie pokaże, jak platforma oparta na technologiach GIS pomaga w zarządzaniu zielenią.

Flower Expo Polska

Floryści i właściciele kwiaciarń zobaczą wykonanie blisko 20 kompozycji okazjonalnych i eventowych łączących rośliny ogrodowe z kwiatami ciętymi, którego wykonania podejmie się Katarzyna Sikora, Mistrzyni Florystyki oraz Maria Sarnowska, właścicielka Pracowni Florystycznej Florys.

Wisienką na torcie jest jak zwykle Konkurs Roślin Nowości, który wyłoni spośród 26 zgłoszonych taksonów laureatów, czyli rośliny które wg jury są najcenniejsze i z największym potencjałem handlowym.

Zapraszamy na najbardziej zieloną wystawę w Polsce i skorzystanie z możliwości spotkań, budowania nowych kontaktów i relacji, wymiany i pozyskania wiedzy. Będzie to także okazja do bezpośredniego spotkania z ludźmi, którzy kochają to co robią i zachęcają też innych do odkrywania zieleni, korzystania ze wszystkich jej walorów i zwiększania ich ilości w ogrodach prywatnych, i w środowisku
miejskim.

Na targi zapraszają organizatorzy:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o.,
Związek Szkółkarzy Polskich
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71, 00-175 Warszawa
T: +48 22 435 47 20 (21-22)
www.zielentozycie.pl
www.zszp.pl