Wystawa prac egzaminacyjnych absolwentów Szkoły Małgorzaty Niskiej

Najbliższy tydzień obfituje w bardzo atrakcyjne wydarzenia, które z pewnością przyciągną wszystkich miłośników kwiatów ciętych. Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej przeprowadza egzaminy na Florystę Czeladnika oraz Mistrza Florystyki, a prace dyplomowe zostaną udostępnione publiczności po egzaminie.

 

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 11-12 września 2021 w Oranżerii Muzeum Króla Jana III w Wilanowie.

 

Heal the world – zero waste

 Ulecz świat – zero odpadów, zero marnotrawstwa – to tegoroczny temat przewodni egzaminów i całej wystawy prac egzaminacyjnych.

 Coraz głośniej mówi się o tym, że ilość odpadów, które wytwarzamy każdego dnia w niedługim czasie zabije naszą planetę. Idea Zero Waste jest odpowiedzią na szkody jakie w naszym środowisku powoduje konsumpcyjny styl życia człowieka.

Dlatego  8 florystów pretendujących do tytułu Mistrza florystyki, pokaże jak codziennym, powszechnie używanym materiałom można nadać drugie życie i stworzyć nietuzinkowe instalacje florystyczne, przedłużając życie przedmiotom, które w innym przypadku zostałyby wyrzucone do śmieci.

Pracując z materiałem organicznym, będącym pokarmem dla duszy, nie można zapominać o naszej planecie. Kwiaty i elementy odpadowe – czy da się to połączyć? Oprócz prac kandydatów na  Mistrzów florystyki, będzie można również obejrzeć prace Czeladników, gdyż do egzaminów czeladniczych w tym roku przystępuje aż 26 osób.

 Uroczyste rozdanie dyplomów świeżo upieczonych Florystów odbędzie się 11 września o godzinie 16.00.

 Redakcja