Płomienie jesieni w ogniu starej huty
Taki tytuł ma kolejna odsłona kwiatowej wystawy stworzonej przez Artico z przyjaciółmi w Zzh Muzeum Maleniec z różami Avalanche+ Roses ciemna, momentami mroczna przestrzeń starej Huty zamieniła się w ognisto- czerwony spektakl kwiatowy, którego inspiracją stało się słuchowisko radiowe. Pt. „Krew i żelazo” opowiadające sfabularyzowaną historię tego miejsca.
Maszyny służące do walcowania blachy i produkcji łopat, czy gwoździ, piec do wytapiania żelaza, stały się konstrukcjami dla naszych fantazji kwiatowych. Cudowne kolory Polskiej Jesieni, nadały wnętrzu zupełnie innego charakteru. Delikatność kwiatów, zwłaszcza róż z grupy Avalanche+ Roses z tymi maszynami wydobyła jeszcze bardziej ich subtelną i delikatną urodę. Kompozycje nabrały drapieżnego charakteru. Część tej fantastycznej przestrzeni, została rozświetlona kompozycjami opartymi na białej róży Avalanche+ Roses. Róże te, doskonale przełamały czarne toporne urządzenia zmieniając je w pełne gracji naczynia podkreślające urodę. Bielone susze, dodatkowo sprawiły, że przestrzeń stała się bardziej wysmakowana, jakby w ten ogień ktoś wrzucił lodowe kryształy. Schłodził emocje i jeszcze raz rozpoczął podróż przez ognistą czerwień.
Całej sesji towarzyszyła cudowna gra światła, wpadającego przez szpary zmieniając natężenie barw . Praca w tej scenerii dla nas Forystów, stanowiła wyzwanie ale też wielką frajdę. Możliwość wystąpienia w strojach z epoko, opowiadające o tych kwiatach. Zwiedzających na chwilę przeniosło nas w „czasie” Największą wartość tej sesji – stało się zlicytowanie powstałych tutaj kompozycji i bukietów rzecz walczącego Z nowotworem złośliwym – neuroblastomę 2 letniego Bruna Słowińskiego z Końskich
Serdecznie dziękujemy:
4florist
Za cudowne kwiaty, które tak wyjątkowym miejscu, w wyjątkowych okolicznościach zostały wykorzystane do stworzenia przepięknej sesji i pomocy dziecku.
Serdeczne podziękowania babci chłopca, która nam towarzyszyła , Dyrektorowi Maciejowi Chłopkowi oraz Jego pracownikom za pomoc, życzliwość i fantastyczną atmosferę. Dziękujemy Magdalenie Kabała – Pachuc, Michałowi Bursig i portalowi Floraplus.pl za wspólną pracę i publikację materiału, Michałowi Sieradzan i Robertowi Kurnik za świetne artystyczne zdjęcia. Dziękujemy również Małgosi, Justynie, Róży, Marysi, Pawłowi i Bartkowi.
Tekst Anna Kurnik
Zdjęcia Robert Kurnik