Przyjaciele, którzy inspirują…

Autor Mirosław Drohomirecki

Zastanawiałem się dość długo nad tym jak opisać Ten projekt. Stwierdziłem, że kwiaty to emocje; a podczas tych trzech intensywnych dni emocji, tych pozytywnych, było mnóstwo. Zacznijmy więc od początku. Każdy z uczestników projektu od wielu lat wspierał lokalnie WOŚP; z częścią ekipy miałem już przyjemność realizować wspólne projekty na rzecz Fundacji.

Tym razem podczas rozmowy z Izą Nobis oraz Kasią Pierzak stwierdziliśmy, że możemy połączyć nasze siły, pasje oraz chęć pomagania innym. Tak właśnie powstał projekt „Kwiaty Cieszą Oczy”. Początkowo chcieliśmy zrobić sesję promocyjną oraz mały pokaz florystyczny w Kostrzynie nad Odrą, nasze plany jednak szybko się zmieniły. Dzięki temu, że otaczają nas fantastyczni ludzie rozszerzyliśmy znacząco nasz projekt, a to dzięki solidnemu „wsparciu kwiatowemu” od Pani Anny Małcużyńskiej z Sigma International Poland, od Magdaleny Domiareckiej z Heemskerk Flowers oraz wsparciu medialnemu ze strony FloraPlus.pl. Z Kasią i Izą znamy się od dawna, współpracujemy ze sobą na wielu płaszczyznach oraz inspirujemy się wzajemnie. Stwierdziłem jednak, że w zespole musi znaleść się wyjątkowa, w mojej ocenie, osoba – Renata Kramarczyk – dyplomowana florystka z mojego miasta Kostrzyna nad Odrą, która w przeszłości uczyła się u najbardziej wybitnych florystów w Europie, lecz niestety od kilku lat nie pracuje w zawodzie.

I nadszedł czas na projekty. Pierwszy dzień to intensywna praca w Warsztatowni DAISY. Dzieje się coś niesamowitego, zaczynamy tworzyć, w sposób konstruktywny wzajemnie modyfikujemy swoje pomysły, zastanawiamy się co możemy ulepszyć w naszych kompozycjach i co najfajniejsze – uśmiechamy się nieustannie bo atmosfera jest wspaniała. Czas upływa, powstają kolejne bukiety, a my zapominamy o świecie, który jest za drzwiami. Bajka!

Wspaniale jest otaczać się ludźmi, którzy mają pasje, kochają ludzi, kochają życie i kochają to co robią. I tak moją pracownię odwiedzają: Marta Sztenhauzer-Myszczyszyn – Specjalistka w dziedzinie MakeUp, Zbigniew Kozdrowski – Mistrz fryzjerstwa oraz Paweł Duma – Fotograf.

Kiedy cały ten Team przystąpił do pracy zaczęła się magia… Marta i Zbyszek, posiadający ogromne doświadczenie w pracy przy pokazach i sesjach zdjęciowych, zaczęli czarować. Renata, Iza i Kasia z florystek stały się modelkami, które po przeprowadzonych metamorfozach, zachwyciły swym wyglądem niejedną osobę. Zachwyciły w szczególności zaprzyjaźnionego fotografa Pawła, który z wyjątkowym dla siebie wyczuciem, swoim obiektywem wydobył z Pań, modela Macieja Nowackiego oraz niecodziennych kompozycji kwiatowych to, co w nich najpiękniejsze. Nieskromnie powiem, że i ja miałem możliwość i przyjemność pozowania, czego efekty możecie ocenić sami.

Dziś, pisząc ten tekst mijają prawie dwa miesiące od tego „kwiatowego spotkania”, a ja wspominając te emocje wciąż się uśmiecham. W świecie w którym żyjemy, warto jest docenić przyjaciół, którzy są razem z tobą. Przyjaciół, z którymi możesz się śmiać, możesz płakać, możesz działać. Tak naprawdę możesz wszystko…