Gardenia zaprasza do Poznania

Już za niecałe 3 tygodnie startuja Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu. Spora część imprezy została skierowana do florystów i miłośników kwiatów, odbędzie się również sporo pokazów i warsztatów florystycznych.

Tematem przewodnim Gardenii jest Ekologiczny Ogród, dlatego zapewne stoiska florystyczne i dekoracyjne również tętnić będą nowinkami branżowymi w nurcie dbałości o środowisko. Producenci i dystrybutorzy kwiatów, akcesoriów i preparatów florystycznych zaproponują innowacyjne rozwiązania zgodne z wymogami dzisiejszego konsumenta, który oczekuje usługi najwyższej jakości, a zarazem ekonomicznej i ekologicznej.

Program pokazów

i  warsztatów
17  listopada

Stylowe BUKIETY i KOMPOZYCJE | Seminar Class

 
10:00 – 15:00
WTC, sala seminaryjna
Organizator: Floral Acadmy Piotr  Sekunda
Piotr Sekunda zaproponuje mistrzowskie vademecum florystyczne z artystyczną nutą. Z myślą o profesjonalistach, ale również osobach rozpoczynających swoją florystyczną edukację podczas szkolenia będzie mowa o zasadach komponowania i budowania kompozycji, m.in.: bukietów okolicznościowych, ślubnych i aranżacji w naczyniach

Seminarium Moniki Bębenek – Magiczny Adwent i Boże Narodzenie Naturalnie

11:00 – 15:00
 
Zapraszamy Was seminarium z Moniką Bębenek, która zabierze Was w pachnący, iskrzący się, szyszkowo-piernikowy, świecący blaskiem roślin i świec świat dekoracji Adwentu i Bożego Narodzenia.
 

12:30 – 13:20 Wszystko było po coś
Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich
W czasie pokazu florystycznego „Wszystko było po coś” na scenie zobaczymy zwycięzcę konkursu o tytuł „Florysty Roku 2021” Zbigniewa Dziwulskiego oraz zaproszonych Gości.

13:30 – 14:20 Kontrasty – ślubny pokaz florystyczny
Organizator: Warsztatownia Daisy Mirosław Drohomirecki
W pokazie Mirosław Drohomirecki wraz z grupą mistrzów florystyki: Katarzyną Pierzak, Agnieszką Reimus-Knežević, Maciejem Krzusem oraz Krzysztofem Pawlicą, zaprezentują różne style i skrajnie inne pomysły na dekoracje ślubne. Pokaz w zamyśle będzie pełen kontrastów, a jego wspólnym elementem będzie niezwykły kolor przewodni. Pokaz poprowadzą Agnieszka Noskowicz i Joanna Szyfko.
sponsor: Heemskerk Flowers

14:30 – 15:20 Intuicja we florystyce
Organizator: Gretaflowers
Greta, mistrzyni florystyki, zaprzyjaźni nas z tematem “Intuicja we Florystyce”. Kompozycja w naczyniu oraz dekoracja wielkoformatowa będzie powstawać na oczach oraz przy czynnym udziale publiczności. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie zgodne z ekologicznym trendem GARDENII.

15:30 – 16:30 Po królewsku
Organizator: SITO
Przepiękne aranżacje przygotują trzy różne osobowości, troje energetycznych florystów: Dominika Wolna, Kacper Terka, Stefania Początek. Pokaz poprowadzi prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka. Prezentowane bukiety pozwolą zapoznać się z materiałami i konstrukcjami, nietypowym zestawieniem roślin i materiałów oraz dużymi umiejętnościami i profesjonalizmem Florystów. Różnorodność kompozycji, nowoczesne i tradycyjne aranżacje zainspirują profesjonalnego florystę, jak i miłośników kwiatów.

18 listopada

SKRĘTOLEGŁOŚĆ W DWIE GODZINY

 
10:00 – 12:00
Pawilon WTC, sala seminaryjna
Organizator: Gretaflowers
Zapraszamy wszystkich, którzy nigdy nie mieli styczności z układaniem bukietów oraz tych, którzy pracując w branży kwiatowej chcą metodę skrętoległości utrwalić i stosować bez najmniejszego problemu.

10:20 – 11:00 Ulicami Mistrzów
Organizator: Maciej Krzus, Wojciech Kałdyński Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze
„Ulicami mistrzów”. W wykładzie połączonym z pokazem florystycznym ekspert z dziedziny pszczelarstwa, Wojciech Kałdyński, opowie o edukacji w zawodzie pszczelarza i o tym, jak wpływa ona na populacje zapylaczy. Tło do wykładu zapewni Mistrz Florystyki – Maciej Krzus, tworząc kompozycję z roślin miododajnych i przyjaznych zapylaczom

11:00 – 12:00 Cztery Światy – pokaz bożonarodzeniowy
Inspiracje na nadchodzące święta zaprezentują mistrzowie florystyki: Joanna Dolina z kwiaciarni Pink Flowers w Chojnicach, Magdalena Rutkowska z kwiaciarni GreenPlace w Toruniu, Igor Majkowski z kwiaciarni Czarna
Owca w Piotrkowie Trybunalskim i Łukasz Wieczorek z kwiaciarni Loftowa w Nowym Sączu.

12:00 – 12:50 Florystyczny Fascynator na Dworze Windsorów
Organizator: Stowarzyszenie Florystów Polskich
Pokaz Florystyczny „Florystyczny Fascynator na Dworze Windsorów”, na scenie zobaczymy 30 florystów prezentujących florystyczne fascynatory inspirowane dworską etykietą.

KOMPOZYCJA W NACZYNIU – warsztaty

 
12:30 – 14:30
Pawilon WTC, sala seminaryjna
Organizator: Gretaflowers
Chcesz poznać techniki tworzenia “Kompozycji w naczyniu” – szukasz inspiracji, nowatorskich rozwiązań, wyjścia poza schematy? Greta Mistrzyni Florystyki zapozna Cię z technikami mocowania roślin w naczyniu, bez użycia gąbki.

 

13:00 – 13:50 Ale szok! To już rok…
Organizator: Międzynarodowy Instytut Florystyczny
Pokaz florystyczny w wykonaniu reprezentantów Międzynarodowego Instytutu Florystycznego. Na scenie wraz z nauczycielami Tomaszem Maxem Kuczyńskim, Zygmuntem Sieradzanem i Edytą Chruściel wystąpią uczniowie grupy mistrzowskiej: Katarzyna Ernst-Górska, Magdalena Wacław, Maja Wacław, Monika Malicka, Kacper Terka, Monika Lis, Joanna Kiedacz, Iwona Kwiatek, Agata Szafraniec, Marta Raczyńska-Barczak. Prowadzenie Anna Zagórska.

14:00 – 15:00 SEKUNDA STYLowo
Organizator: Floral Academy Piotr Sekunda
SEKUNDA STYLowo, to pierwsze od lat, wyjątkowe spotkanie Piotra Sekundy na scenie głównej Targów Gardenia 2022. Zapraszamy na florystyczny pokaz z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Floral Academy!

15:00 – 16:00 Naturalnie z OASISEM – pokaz 6 utalentowanych florystek
Organizator: Smithers-OASIS Germany
Naturalnie z OASISEM! – 6 utalentowanych florystek: Maria Sarnowska, Małgorzata Mazurek, Ewa Bugaj, Katarzyna Cepa, Katarzyna Sikora i Joanna Chabierska we wspólnym pokazie zaprezentuje, jak tworzyć kompozycje i bukiety w zgodzie z dbałością o środowisko naturalne . Moderatorka: Mariola Miklaszewska

16:00 – 17:00 NIESKOŃCZONOŚĆ
Organizator: Iza Tkaczyk School of Art i Přemysl Hytych
Iza Tkaczyk i Přemysl Hytych we wspólnym pokazie NIESKOŃCZONOŚĆ zaprezentują swoje propozycje kompozycji na Adwent i Boże Narodzenie

19 listopada

11:00 – 12:00 Naturalne Święta
Organizator: Kwiaty i Miut
Pokaz ekologicznej florystyki bożonarodzeniowej – Łukasz Marcinkowski i Radek Berent, Kwiaty&Miut. Proawdzący zaprezentują kilka prostych dekoracji świątecznych, które można zrobić własnoręcznie w domu razem z całą rodziną. Wianek z gałązek igielnych czy kompozycja na świąteczny stół ocieplą każde wnętrze i dodadzą świątecznego charakteru, a wspólne dekorowanie domu może być świetną zabawą dla nas i naszych najbliższych.

11:00 – 12:00 SEKUNDA MINIshow
Organizator: Floral Academy Piotr Sekunda
Stoisko Floral Academy
Goście Floral Academy i Targów Gardenia będą mogli obejrzeć z bliska proces tworzenia kompozycji przez Piotra Sekundę!

12:00 – 13:00 Pokaz florystyczny: Monika Bębenek, Kwitnące Horyzonty
Organizator: Kwitnące Horyzonty
Pokaz florystyki bożonarodzeniowej w wykonaniu Moniki Bębenek i szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty.